روحانی : پرداخت یارانه ها تغییر می کند.

1
1

حسن روحانی گفت با ارائه لایحه بودجه در مهلت قانونی به وعده‌اش عمل کرده است

حسن روحانی، رئیس‌جمهور ایران امروز یکشنبه ۱۷ آذر(۸ نوامبر) با حضور در مجلس ایران، لایحه پیشنهادی بودجه سال آینده شمسی را برای بررسی و تصویب به نمایندگان مجلس ایران ارائه کرد.

آقای روحانی در سخنان خود در مجلس گفته است که دولت برای تغییر “مدیریت یارانه‌ها” در سال آینده، لایحه‌ای ارائه خواهد کرد. او در عین حال گفته است: “شیوه موجود پرداخت یارانه تا زمان ایجاد و تصویب راه حل جایگزین ادامه می‌یابد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، وابسته به مجلس، درآمد عمومی پیش‌بینی شده برای دولت در سال آینده ۱۹۵ هزار میلیارد تومان است، مبلغی که در مقایسه با سال جاری ۵۰ درصد افزایش دارد.

آقای روحانی گفته است که ارائه بودجه سال ۱۳۹۳ در مهلت قانونی عمل به یکی از وعده‌های انتخاباتی او است.

در سال‌های اخیر و دوره زمامداری محمود احمدی‌نژاد، لایحه بودجه با تاخیر بسیار به مجلس ارائه می‌شد و گاه حتی روند تصویب بودجه یک سال تا چند ماه پس از آغاز همان سال به طول می‌انجامید.

حسن روحانی گفت ارائه لایحه بودجه فرصتی برای تشریح سیاست‌های اقتصادی دولت است و “نطق بودجه ماخذی برای اتخاذ تصمیم صاحبان سرمایه و کار قرار می‌گیرد.”

او تحریم‌های وضع شده علیه ایران، وابستگی بالا به واردات و حجم بالای نقدینگی را به عنوان مشکلات عمده اقتصاد ایران برشمرد.

اقتصاد ایران سال گذشته رشد منفی داشته است و نرخ بیکاری در ایران به میزانی بالا است که به گفته مقام‌های دولت “بحرانی” محسوب می‌شود. نرخ تورم هم به بالاترین سطح خود از سال ۱۳۷۴ تاکنون رسیده است.