کافه گردش
aمطالب پیشنهادی
۱۶ آذر ۱۳۹۴, ۱۱:۵۴ ق.ظ

روحانی: کسی جرات نمی‌کرد بگوید جنبش دانشجویی!

حسن روحانی در مراسم گرامیداشت روز دانشجو در دانشگاه صنعتی شریف، حضور در جمع دانشجویان را فرصتی خوب برای خود بیان کرد و افزود: ۱۶ آذر روز دانشجو ، روز استقلال طلبی ، آزادیخواهی و ایستادگی نخبگان ملت و دانشجویان در برابر استعمار و استبداد بود.

پرتال خبری واکنش: حجت الاسلام و المسلمین روحانی افزود: ۱۶ آذر به سال ۳۲ یا هیچ مقطع زمانی محصور نخواهد شد ، ۱۶ آذر یک روز تاریخی برای دانشگاه و دانشجو و ملت بزرگ ایران است.

مقابله حسن روحانی با طرح احمدی نژاد برای دانشگاه ها
رئیس جمهور گفت: دوران تاریک و سیاهی بود چند ماه بیشتر از کودتای ۲۸ مرداد نگذاشته بود اما آن سه قهرمان در برابر لوله های تفنگ ایستادند و بالاخره راهی را برای جوانان ما ترسیم کردند که در نهایت به ۲۲ بهمن سال ۵۷ یعنی روز استقلال ، آزادی و جمهوری اسلامی منتهی شد.

آقای حسن روحانی افزود: هم این روز را گرامی می داریم و هم به آن شهیدان درود می فرستیم و هم به همه شهیدان انقلاب اسلامی ، شهدای دانشجو و استاد و دانش آموز و دانشجویان شهیدی که در دوران دفاع مقدس از عزت و استقلال کشور دفاع کردند و به همه دانشجویان عزیزی که امروز با قامت استوار و زبان منتقدانه برای دفاع از کشور ایستادگی می کنند.

* اگر قدرت در هر کشوری مورد انتقاد و اشکال قرار نگیرد به انحراف و استبداد کشیده می‌شود.

 

* تمام مسئولان کشور مستقیم و غیرمستقیم افتخار دارند که مورد انتخاب ملت بزرگ ایران هستند و از طریق آراء مردم در مسند قدرت تکیه زدند. این تهمت است که برخی می‌گویند مقامات در ایران برخی انتصابی و برخی انتخابی است.

*همه باید مورد سوال قرار بگیرند. هیچ‌کس نباید خود را مستثنی از سوال ملت بداند. همه باید به سوال مردم و پاسخ‌گویی به سوال مردم افتخار کنند که افتخار می‌کنند.

* مردم در انتخابات ۹۲ به موضوع هسته‌ای هم رای دادند.

* برخی فکر می‌کنند دولت یازدهم دولت لبخند و مذاکره است. این دولت در طول ۲ سال در زمینه دفاعی به اندازه  ۱۰ سال قبل کار انجام داده است.

* ممکن است اکنون هم فضا امنیتی باشد که من نمی‌پسندم. ما فضای امن می‌خواهیم نه فضای امنیتی.با اخبار سیاسی سایت واکنش همراه باشید.

رهـــــــــــــا مسعودی
442 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *