روز اجرای برجام از زبان معاون وزیر خارجه روسیه

پرتال خبری واکنش:معاون وزیر خارجه روسیه اعلام کرد که موعد مرحله سوم توافق هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵ که به «روز اجرای برجام» معروف شده، ۱۰ روز نخست سال ۲۰۱۶ میلادی خواهد بود.روز اجرای برجام از زبان معاون وزیر خارجه روسیه

سرگئی ریابکوف معاون وزیر خارجه روسیه می‌گوید موعد روز اجرای برجام تا پیش از 10 روز ابتدایی سال 2016 خواهد بود.

بر اساس گزارش خبرگزاری «اینترفکس»‌روسیه، وی تأکید کرد، مسکو در تلاش است تا اورانیوم غنی‌شده با غنای پایین‌تر در ایران را تا پیش از پایان سال از این کشور منتقل کند.

بنا بر این گزارش، بر اساس توافقات انجام شده قرار بر این است تا اورانیوم با غنای پایین تر روسیه انتقال داده شده و در ازای آن اورانیوم خام خریداری شود.

معاون وزیر خارجه روسیه همچنین درباره نشست آتی درباره سوریه گفت پس از مذاکرات روز سه‌شنبه میان «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه و «جان کری» همتای آمریکایی‌اش، تصمیم نهایی درباره نشست سوریه در نیویورک اتخاذ خواهد شد.

ریابکوف تأکید کرد، وزرای خارجه روسیه و آمریکا قرار است در مذاکرات امروز خود به موضوع فهرست سازمان‌های تروریستی در سوریه نیز بپردازند.وی همچنین اعلام کرد، روسیه از تلاش آمریکا برای منصرف کردن مسکو از اقدامات اخیرش به شدت ناراضی است.با اخبار سیاسی سایت واکنش همراه باشید.