کافه گردش
اجتماعی
۱۵ تیر ۱۳۹۳, ۱۲:۵۷ ب.ظ

روستاییان با ۹ سال پرداخت حق بیمه بازنشسته می‌شوند

635379199077679808

وکلای ملت در طرحی مصوب کردند تا روستاییان و عشایر که به مدت ۹ سال حق بیمه اجتماعی خود را پرداخت کرده باشند، متناسب با این زمان بتوانند بازنشسته شده و حقوق بازنشستگی دریافت کنند.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز پارلمان، دولت را مکلف کردندتمامی روستاییان و عشایری را که در سن بازنشستگی بوده و تحت پوشش بیمه صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر هستند، در صورت تقاضای آنان و داشتن سابقه پرداخت حق بیمه اجتماعی و روستاییان و عشایر به مدت ۹ سال، بازنشسته کرده و متناسب با آن حقوق بازنشستگی به آنان پرداخت کند.

براساس تبصره یک این مصوبه، در صورتی که افراد مذکور کمتر از ۹ سال حق بیمه پرداخت کرده باشند، نیز می توانند با پرداخت مابه التفاوت حق بیمه سنوات به صورت یک جا و کامل (سهم خود و سهم دولت) و به قیمت روز، بازنشسته شوند. در تبصره ۲ این طرح نیز شرط سنی برای بیمه گذاران جدید به حداکثر ۵۰ سال تغییر یافت.

همچنین در تبصره ۳ این طرح، فرزندان و همسر (همسران) بیمه شده متوفی که زیر ۹ سال سابقه دارد، با پرداخت مابه التفاوت حق بیمه تا ۹ سال به نرخ سال جاری از مستمری و امتیازات بازنشستگی برخوردار می شوند. براساس تبصره ۴ این طرح نیز حقوق افراد بازنشسته از محل منابع صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر تامین خواهد شد.

این مصوبه با ۱۷۸ رای موافق، ۱۴ رای مخالف و ۸ رای ممتنع از مجموع ۲۳۳ نماینده حاضر در صحن به تصویب رسید

سپیده تدین
367 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *