روسیه: رهبر ترکیه در تجارت با داعش دخیل است

روسیه: رهبر ترکیه در تجارت با داعش دخیل است

وزارت دفاع روسیه روز چهارشنبه اعلام کرد مدارکی در اختیار دارد که نشان می دهد رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه و خانواده اش از قاچاق غیر قانونی نفت از منطقه تحت کنترل گروه تروریستی داعش در سوریه و عراق سود می برند.

پرتال خبری واکنش: مقامات وزارت دفاع روسیه در مسکو همچنین تصاویری ماهواره ای را نشان دادند که در آنها ستون هایی از کامیون های حامل نفت در تاسیسات تحت کنترل داعش در سوریه و عراق به صف شده اند. در این تصاویر همچنین این کامیون ها درحال عبور از مرز عراق و سوریه و ورود به ترکیه هستند.

این در حالی است که رئیس جمهور ترکیه چنین ادعایی را به شدت تکذیب کرده است.

آناتولی آنتونف معاون وزیر دفاع روسیه گفت :« ترکیه مصرف کننده اصلی نفتی است که از سوریه و عراق دزدیده می شود. براساس اطلاعاتی که ما دریافت کرده ایم ، رهبر سیاسی ارشد ترکیه ( اردوغان و خانواده اش ) در این تجارت جنایتکارانه دخیل هستند.»

وی افزود در غرب هیچکس درمورد این واقعیت سوال نمی کند که پسر اردوغان رئیس یکی از بزرگ ترین شرکت های انرژی است یا اینکه دامادی وی به عنوان وزیر انرژی منصوب شده است. این  خانواده تاجر معرکه ای است.

وزارت دفاع روسیه همچنین مدعی شد همان شبکه های جنایتکار که از مناطق تحت کنترل داعش نفت به ترکیه قاچاق می کنند در تامین تسلیحات ، تجهیزات و آموزش برای این گروه ستیزه جو نقش دارند.با اخبار بین الملل سایت واکنش همراه باشید.