کافه گردش
اخبار
۲۶ خرداد ۱۳۹۵, ۷:۳۰ ب.ظ

رکوردشکنی خودرو بی‌ام‌و در فروش

BMW توانست بهترین رکورد فروش جهانی تاریخ خود را در ماه می‌گذشته ثبت نماید. این شرکت توانسته در این ماه در مجموع ۱۹۸۳۵۴ دستگاه خودرو به فروش برساند. در این میان مدل‌های با نشان BMW با افزایش ۵٫۶ درصدی به رقم فروش ۱۶۸۱۲۹ دستگاه رسیدند.

پرتال خبری واکنش:بخش عمده‌ای از این افزایش فروش به مدل متحول شده X1 جدید مربوط است. این مدل به تنهایی ۴۷٫۸ درصد افزایش فروش داشته است. BMW سری ۲ با رشد ۴۷٫۶ و سدان لوکس سری ۷ نیز به عنوان گل سرسبد این شرکت با ۳۲٫۴ درصد و نهایتاً مدل X4 با ۱۳ درصد افزایش فروش در مکان‌های بعدی قرار گرفته و تا حد زیادی کاهش فروش برخی مدل‌ها را نیز جبران نموده‌اند.

رکوردشکنی خودرو بی‌ام‌و در فروش

از سوی دیگر برند زیر مجموعه BMW یعنی مینی قرار دارد که در این ماه ۲۹۸۶۴ دستگاه خودرو فروخته است. مینی هم شاهد افزایش ۳٫۶ درصدی فروش بوده که به لطف افزایش ۱۱۶٫۷ درصدی فروش کلاب من با تحویل ۴۶۸۱ دستگاه حاصل گردیده است. در اروپا فروش محصولات BMW و MINI بالغ بر ۹۱۳۴۷ دستگاه بوده که ۱۱٫۹ درصد رشد داشته است. در آلمان به عنوان بزرگ‌ترین بازار BMW، جمعاً ۲۱۸۲۹ دستگاه خودروی این شرکت فروخته شده است. این رقم افزایشی ۱۴٫۳ درصدی نسبت به دوره مشابه سال قبل دارد. در آسیا نیز فروش این شرکت ۶٫۳ درصد رشد داشته و به ۵۸۷۲۵ دستگاه رسیده است. در این میان چین با اختصاص ۴۰۱۲۳ دستگاه و با رشد ۷٫۱ درصدی بزرگ‌ترین بازار آسیایی BMW است.

در آمریکا هم فروش این دو برند به ۴۲۰۶۶ دستگاه رسیده است که ۷٫۳ درصد کاهش نسبت به ماه قبل و ۷٫۹ درصد نسبت به دوره مشابه گذشته را نشان می‌دهد. بخش موتورسیکلت BMW با نام Motorrad نیز ۱۵۱۸۰ دستگاه اسکوتر و موتورسیکلت را به فروش رسانده که حاکی از افزایش ۱٫۲ درصدی می‌باشد.

سارا ابراهیمی
349 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *