کافه گردش
aمطالب پیشنهادی
۸ آذر ۱۳۹۴, ۸:۵۵ ق.ظ

رکورد حسین رضازاده شکسته شد

رکورد حسین رضازاده شکسته شد

پرتال خبری واکنش: رقابت‌های وزنه‌برداری قهرمانی جهان بامداد روز یکشنبه با رقابت وزنه‌برداران در دسته فوق‌سنگین مردان به پایان رسید. در این دسته که بهداد سلیمی و روسلان آلبگوف روس از غایبان مهمش بودند، ۱۱ ورزشکار به رقابت پرداختند.

در دسته‌ای که به نظر می‌رسید رقابت خاصی در آن صورت نگیرد وزنه‌برداران روسیه، گرجستان و ارمنستان خوش درخشیدند و توانستند هیجان را به سالن برگردانند و جدول رکوردها را تغییر دهند، اما حسین رضازاده همچنان رکورددار ۲۰۶ کیلوگرم یک ضرب، ۲۴۵ کیلوگرم دو ضرب و ۴۵۱ کیلوگرم مجموع جوانان جهان ماند.

رکورد ۲۱۴ کیلوگرم یک ضرب جهان همچنان به بهداد سلیمی تعلق دارد و تا دقایقی پیش ۲۶۳کیلوگرم دو ضرب و ۴۷۲ کیلوگرم مجموع به رضازاده تعلق داشت.

در یک ضرب الکسی لوچف با مهار وزنه ۲۱۱ کیلوگرمی صاحب مدال طلا شد و مدال‌های نقره و برنز به ترتیب به لاشا تالاخادزه از گرجستان با ۲۰۷ کیلوگرم و گور میناسیان ارمنستانی با ۲۰۳ کیلوگرم رسید.

لاوچف در حرکت آخر خود به رکورد ۲۶۳ کیلوگرمی دو ضرب و همین‌طور ۴۷۲ کیلوگرم مجموع حسین رضازاده حمله و درخواست وزنه ۲۶۴ کیلوگرمی را کرد. او با تشویق فراوان به روی صحنه آمد و این وزنه را به راحتی مهار کرد.

به این ترتیب در دو ضرب، لوچف با حدنصاب ۲۶۴ کیلوگرم اول شد، سیم مارت از استونی با ۲۴۸ کیلوگرم به مقام دوم دست یافت و رتبه سوم به تالاخادزه با ۲۴۷ کیلوگرم رسید.

در این رقابت لوچف با مجموع ۴۷۵ قهرمان فوق‌سنگین مسابقات جهانی ۲۰۱۵ شد، تالاخادزه با مجموع ۴۵۴ کیلوگرم به مقام نایب قهرمانی بسنده کرد و سیم مارت با مجموع ۴۳۸ سوم شد.

لاوچف در مسابقات جهانی سال ۲۰۱۳ مدال برنز این رقابت را کسب کرده بود و امسال در اوج آمادگی در مسابقات شرکت کرد.

نماینده کشورمان بهادر مولایی در گروه B این دسته حضور داشت و با ۱۷۶ کیلوگرم در یک ضرب و ۲۳۰ کیلوگرم در دو ضرب به کار خود پایان داد و با مجموع ۴۰۶ کیلوگرم شانزدهم دسته فوق‌سنگین شد.با اخبار ورزشی سایت واکنش همراه باشید.

رهـــــــــــــا مسعودی
944 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *