کافه گردش
اخبار
۸ اسفند ۱۳۹۴, ۹:۵۷ ق.ظ

سازمان هواشناسی: ورود سامانه بارشی به کشور

احد وظیفه از ورود یک سامانه بارشی به کشور در ابتدای هفته خبر داد.

پرتال خبری واکنش: مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی گفت: بر اساس نقشه‌های هواشناسی، روز جمعه و روز شنبه هشتم اسفند، در برخی مناطق استان هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان، در ساعات بعدازظهر، افزایش ابر، وزش باد، رگبار پراکنده، گاهی با رعد و برق پیش‌بینی می‌شود و در سایر مناطق کشور جوی نسبتأ پایدار خواهد بود.

وی اظهار کرد: از بعدازظهر روز شنبه با ورود یک سامانه بارشی در جنوب غرب و غرب کشور ابرناکی و بارش شروع می‌شود که بتدریج روز یکشنبه دامنه فعالیت آن جنوب، شمال غرب، نواحی مرکزی، دامنه‌های جنوبی البرز، سواحل دریای خزر و برخی مناطق جنوب شرق کشور را فرا می‌گیرد و سبب ابرناکی، بارش باران، وزش باد و در مناطق سردسیر بارش برف می‌شود.

مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی افزود: در روز دوشنبه با نفوذ جریان‌های شمالی ضمن کاهش محسوس دما در نوار شمالی، بارش‌ها در سواحل دریای خزر تشدید می‌شود.

به گفته وظیفه، آسمان تهران در روز یکشنبه هشتم اسفند، کمی ابری، همراه با غبار صبحگاهی، در بعدازظهر نیمه ابری و بارش پراکنده با حداکثر و حداقل دمای ۲۲ و ۱۳ درجه سانتیگراد و در روز دوشنبه ۹ بهمن، نیمه ابری تا ابری، گاهی رگبار باران و وزش باد با حداکثر و حداقل دمای ۱۹ و ۱۰ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.با اخبار سایت واکنش همراه باشید.

رهـــــــــــــا مسعودی
310 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *