کافه گردش
اخبار
۲۷ شهریور ۱۳۹۵, ۹:۵۳ ق.ظ

سامانه بارشی به شمال کشور وارد شد

سامانه بارشی به شمال کشور وارد شدکارشناس هواشناسی گفت: از دیروز با ورود سامانه بارشی به بخش های از شمال غرب و سواحل شمالی، آغاز بارندگی را در این مناطق شاهد هستیم.

پرتال خبری واکنش: معصومه احمدی گفت: براساس تحلیل آخرین نقشه های هواشناسی در بخش های از اردبیل، گیلان ، گلستان ، مازندران ، آذربایجان شرقی و غربی و به تدریج در بخش های از شمال شرق کشور، کاهش محسوس دما بین ۴ تا ۸ درجه را به ویژه در بخش های شمالی کشورمان خواهیم داشت و بارش باران گاهی همراه با رعد و برق را پیش بینی می کنیم.

وی با بیان اینکه سامان بارشی تا روزهای ابتدایی هفته آینده به فعالیت خود ادامه می دهد ادامه  داد: اوج و شدت بارندگی ها را در روز شنبه به ویژه در استان های آذربایجان شرقی ، اردبیل و گیلان شاهد خواهیم بود در نتیجه آبگرفتگی معابر عمومی  در این مناطق دور از انتظار نیست.

کارشناس هواشناسی با اشاره به بخش های جنوبی کشور گفت: در استان هرمزگان نیزاحتمال بارش های خیلی خفیف و پراکنده وجود دارد.احمدی افزود: با افزایش سرعت باد در بخش های از مرکز کشور در جنوب استان سمنان بخش های جنوبی و مرکزی استان تهران بخش های از استان قم، مرکزی، شمال اصفهان و حتی استان البرز وقوع پدیده گردو خاک را پیش بینی می کنیم.
وی با بیان اینکه دمای هوای تهران در گرمترین زمان به حدود ۳۳ و حتی به ۳۴ درجه خواهد رسید گفت: برای امروز جمعه پایتخت آسمان صاف و در ساعات بعد از ظهر رشد ابر را خواهیم داشت.

سارا ابراهیمی
237 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *