سامانه بارشی به شمال کشور وارد شد

سامانه بارشی به شمال کشور وارد شدکارشناس هواشناسی گفت: از دیروز با ورود سامانه بارشی به بخش های از شمال غرب و سواحل شمالی، آغاز بارندگی را در این مناطق شاهد هستیم.

پرتال خبری واکنش: معصومه احمدی گفت: براساس تحلیل آخرین نقشه های هواشناسی در بخش های از اردبیل، گیلان ، گلستان ، مازندران ، آذربایجان شرقی و غربی و به تدریج در بخش های از شمال شرق کشور، کاهش محسوس دما بین ۴ تا ۸ درجه را به ویژه در بخش های شمالی کشورمان خواهیم داشت و بارش باران گاهی همراه با رعد و برق را پیش بینی می کنیم.

وی با بیان اینکه سامان بارشی تا روزهای ابتدایی هفته آینده به فعالیت خود ادامه می دهد ادامه  داد: اوج و شدت بارندگی ها را در روز شنبه به ویژه در استان های آذربایجان شرقی ، اردبیل و گیلان شاهد خواهیم بود در نتیجه آبگرفتگی معابر عمومی  در این مناطق دور از انتظار نیست.

کارشناس هواشناسی با اشاره به بخش های جنوبی کشور گفت: در استان هرمزگان نیزاحتمال بارش های خیلی خفیف و پراکنده وجود دارد.احمدی افزود: با افزایش سرعت باد در بخش های از مرکز کشور در جنوب استان سمنان بخش های جنوبی و مرکزی استان تهران بخش های از استان قم، مرکزی، شمال اصفهان و حتی استان البرز وقوع پدیده گردو خاک را پیش بینی می کنیم.
وی با بیان اینکه دمای هوای تهران در گرمترین زمان به حدود ۳۳ و حتی به ۳۴ درجه خواهد رسید گفت: برای امروز جمعه پایتخت آسمان صاف و در ساعات بعد از ظهر رشد ابر را خواهیم داشت.