سانسور سخنان علی لاریجانی علیه «جمنا» در تلویزیون

بخشهای مختلف خبری صداوسیما، اظهارات لاریجانی در جلسه علنی روز گذشته در مورد دروغ پراکنی جبهه مردمی نیروهای انقلاب (جمنا) را سانسور کرد.

لاریجانی در جلسه دیروز در واکنش به حملاتی که در مورد مصوبه تعیین سقف حقوق و دستمزد کارشناسان  صورت گرفته بود و منجر به حمله تشکل جدید اصولگرایان موسوم به”جبهه مردمی نیروهای انقلاب” شده بود، این تشکل را به”جانماز آب کشیدن” متصف کرد وگفت:برايم جالب است برخي تشکل‌هايي که به‌تازگي به‌وجود آمده‌اند با بيان بي‌ادبانه نسبت به مجلس حرف‌هایي نادرست زدند.

جالب است که رئيس کميسيون تلفيق که عضو هيأت مؤسس اين تشکيلات است، به من گفت که شوراي نگهبان اين ايراد گرفته و گفته بايد اينها را اضافه کنيد. چرا به شوراي نگهبان چيزي نمي‌گوييد؟ اگر شما با بخش مديريتي اين بند مشکل داريد، شوراي نگهبان عامل آن بوده است؛ لابد مي‌ترسيد صلاحيت آقايان را رد کند. برخي آقاياني که اين حرف‌ها را زدند، من نمي‌خواهم نام ببرم. اينها در مجلس سابقه دارند و دريافتي‌هايشان در مجلس وجود دارد. مي‌دانم چه جوري بودند؛ اين‌قدر جانماز آب نکشند.

این بخش از اظهارات رئیس مجلس ، در بخشهای متعدد خبری صداوسیما پخش نشد.

رفتار جانبدارانه صداوسیما در انتخابات ، همواره از نقاط ضعف این رسانه بوده و آنگونه که در محافل سیاسی گفته می شود،خط مشی این رسانه در دوره ضرغامی و پس از آن بشدت تحت نفوذ و تاثیر جریانهای سیاسی خارج از سازمان صداوسیما قرار دارد.