سخنان حجت‌الاسلام طباطبایی درباره کاندیداتوری حسن خمینی

حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی طباطبایی از قدیمی ترین مبارزان پیش از انقلاب، انتخابات خبرگان را ارزشمند توصیف کرده و خواستار حضور بیشتر مردم در آن شد.

پرتال خبری واکنش:استاد برجسته اخلاق اظهار داشت: بنده از حضور سیدحسن خمینی در انتخابات خوشحال و خرسند هستم.سخنان حجت‌الاسلام طباطبایی درباره کاندیداتوری حسن خمینی

وی افزود: طبق روایات، معروف است کسی که سنش از 40 عبور می کند، به پخنگی خاصی می رسد. لذا براساس شناختی که از گذشته و حال دارم، از حضور ایشان و افرادی که زمزمه ورودشان در انتخابات خبرگان وجود دارد، خوشحالم و آن را مایه خوشبختی و نشان دهنده رشد کشور می دانم.

حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی طباطبایی اضافه کرد: سیدحسن آقا فردی عالم، دانشمند، باهوش و اگاه به گذشته و حال است.

وی افزود: در حوزه ی مسائل سیاسی، انسان باید از گذشته اطلاع داشته باشد. کسی که در بیت امام رشد و نمو فکری و روحی پیدا کرده، کاملا از گذشته اگاه است و این مایه خوشبختی است.

این استاد اخلاق تصریح کرد: در کنار آگاهی از مسائل مختلف، تدریس دروس سطح عالی حوزه توسط یادگار امام نشان دهنده ی رشد و نمو ایشان در حوزه و آشنایی کامل ایشان به علوم حوزی و علمی است.

وی خاطرنشان کرد: در روایات آمده است که نوه نسبت به پدر اشنایی بیشتری به اسرار پدر بزرگ دارد، چون بین این نسل ها، یک واسطه خورده و رشد بوجود امده است.

این عضو جامعه روحانیت مبارز با اشاره با انتخابات خبرگان گفت: این انتخابات، انتخابات بسیار با اهمیتی است و حضور مردم در پای صندوق های رای بر آینده کشور تاثیر می گذارد، لذا حتما به افراد فهمیده و اشنا به مسائل گذشته و جدید نیاز است، لذا خیلی خوشحالم که از بیت امام شخصی اعلام حضور کرده است.

وی افزود: مجموع خوبی هایی که در حضرت امام (ره) جمع بود به شکل و حالتی جدید در ایشان ظهور و بروز کرده است.

این استاد برجسته اخلاق اضافه کرد: بنده کاملا معتقدم که کاندیداتوری سیدحسن آقا منجر به تاثیر خوبی در انتخابات می شود و باعث حضور بیشتر مردم در پای صندوق های رای می شود و من توصیه می کنم هر کسی ظرفیتی برای کاندیداتوری دارد بیاید.

وی افزود: مطمئنم اگر امام خمینی (ره) زنده بودند، به ایشان می فرمودند که در انتخابات حضور پیدا کند و مخالفتی با حضور ایشان نمی کرد.

حجت الاسلام و المسلمین سیدمهدی طباطبایی با اشاره به برخی حملات نسبت به سیدحسن خمینی گفت: همیشه، حملات علیه اشخاص ارزشمند اتفاق می افتد، کسی که اثری ندارد، ارزش حمله ندارد. حمله ابزاری است که همیشه مخالفین از آن استفاده می کنند.

وی افزود: هر وقت رشد در جامعه خود را نشان می دهد، مخالفین تندرو و افرادی که زود تصمیم میگرند و دیر می فهمند و غالبا شورشان زیاد است، تصمیم به حمله می گیرند. البته این هجمه ها و بگومگوها می تواند به نفع حسن اقا باشد چراکه باعث رشد و نمو بیشتر ایشان می شود.با اخبار سیاسی سایت واکنش همراه باشید.