سخنان خاص حسن روحانی بر ضد دلواپسان

سخنان خاص حسن روحانی بر ضد دلواپسان
حسن روحانی گفت: تحریم رفت؛ راه طولانی تا توسعه و ساختن ایران را باید با هم طی کنیم و بخش خصوصی رقابتی و غیررانتی در این عرصه مسئولیت سنگینی دارد.

پرتال خبری واکنش: حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهور صبح امروز(سه شنبه) در همایش “فصلی نو در اقتصاد ایران” که در محل سالن اجلان سران کشورهای اسلامی در حال برگزاری است،  با اشاره به اجرای برجام اظهار داشت: شاید هم برای ما و برای شما رسیدن به این روز ساده و اسان نبود، همه شما می‌دانید که موضوعی پیچیده و در هم تنیده بود که یک سر آن توطئه‌های استکبار و صهیونیست و یک سر آن رقبای ناامن در این دیار و منطقه بودند.

وی ادامه داد: در قلب آن افراد افراطی بودند که همواره در واشنگتن و نیویورک تلاش می‌کردند این روز در تاریخ ثبت نشود.
حسن روحانی با بیان اینکه خیلی‌ها خواستند روز 23 تیر 94 و 26 دی 94 در تاریخ نباشد، تصریح کرد: خیلی‌ها خواستند پایان مذاکرات موفقیت‌آمیز نباشد، با هواپیمای اختصاصی به ژنو و وین رفتند و گفتند قیمت نفت را پایین می‌آوریم و ایران را به زانو در می‌آوریم و صبر کنید. به سازمان ملل رفتند و تصویر بمب را روی تابلو به دنیا نشان دادند و گفتند به ایران اعتماد نکنید.
رئیس جمهور با اشاره به اینکه خیلی‌ها تلاش کرده‌اند تا وسوسه شیطانی ناامیدی را در دل‌ها مستقر کنند، خاطر نشان کرد: گفتند هر وقت با دشمن مذاکره کردیم سر ما کلاه رفته و برخی فلسفه بافتند و تاریخ را به استناد آوردند و گفتند مگر رویارویی با شیطان امکانپذیر است؟
ایشان با تاکید بر اینکه ملت ما در 24 خرداد 92 به تمام این افکار و سخنان مهر باطل زد، یادآور شد: مردم در انتخابات 92 اعلام کردند خواهان تعامل سازنده با جهان هستند، تردید نداشته باشید هر چه امروز داریم مدیون یک ملت غیور و در صحنه ایران است. در ادامه ضمن انتقاد از فضای اشتغال گفت: آن همه درآمد ارزی در دهه هشتار چه شد؟ چرا اشتغال صفر شد؟با اخبار سیاسی سایت واکنش همراه باشید.با اخبار سیاسی سایت واکنش همراه باشید.