کافه گردش
aمطالب پیشنهادی
۱۷ مهر ۱۳۹۵, ۹:۲۱ ق.ظ

سخنان رکیک دونالد ترامپ در مورد یک زن لو رفت

روزنامه واشینگتن پست یک نوار ویدئویی از مکالمه دونالد ترامپ، نامزد حزب جمهوریخواه منتشر کرده است که وی در آن با کلمات رکیک درباره زنان صحبت کرده است. این نوار که در سال ۲۰۰۵ ضبط شده، واکنش‌های گسترده در پی داشته است. شماری از چهره های اصلی حزب جمهوریخواه این اظهارات را محکوم کرده اند.

پرتال خبری واکنش: به دنبال انتشار این نوار ویدئویی، پل رایان، رییس مجلس نمایندگان آمریکا و بلندپایه ترین مقام انتخابی جمهوریخواهان در بیانیه ای اظهارات دونالد ترامپ را محکوم کرده و گفته دونالد ترامپ در گردهمایی انتخاباتی روز شنبه شرکت نخواهد کرد.
در واکنش به این بیانیه پل رایان،‌ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ نیز اعلام کرده است، مایک پنس در این مراسم شرکت خواهد کرد.
در حالی این نوار عصر روز جمعه منتشر شده که قرار است دونالد ترامپ و هیلاری کلینتون، نامزد حزب دمکرات در انتخابات ریاست جمهوری، دومین مناظره خود را روز یکشنبه برگزار کنند.
به گزارش واشینگتن پست، دونالد ترامپ که به همراه بیلی بوش از برنامه «اکسس هالیود»برای شرکت در برنامه «روزهای ندگی ما» رفته بود، در مسیر با بیلی بوش در خصوص رابطه با زنان حرف می زند که گفت وگو آنها به دلیل باز بودن میکروفن ضبط شده است.
دونالد ترامپ در این نوار می گوید: من به طور اتوماتیک جذب خانم‌های زیبا می شوم و مثل آهن ربا شروع به بوسیدن آنها می کنم. فقط بوسیدن. اصلا صبر نمی کنم. وقتی که ستاره هستی زنان اجازه چنین کاری را می دهند. هر کاری بخواهی با آنها می کنی.
در ادامه این نوار دونالد ترامپ از تلاش بدون نتیجه خود برای همبستر شدن با یک زن شوهر دار صحبت کرده است.
این نوار جنجالی ساعاتی پس از انتشار در صدر خبر ها درآمریکا قرار گرفت .
در حالی که شبکه «سی ان ان» این نوار را به طور کامل بارها پخش کرده است که «فاکس نیوز »بدون پخش کردن این نوار از ببیندگان خود خواسته به برای مشاهده آن به وب سایت مراجعه کنند.
این نوار واکنش گسترده‌ای در پی داشته است و هیلاری کلینتون در توییتر خود درباره این نوار نوشته است:این بسیار وحشتناک است. ما نمی توانیم اجازه بدهیم این مرد رییس جمهور بشود.
با این حال دونالد ترامپ در بیانیه‌ای به این نوار ویدئویی واکنش نشان داده و گفته است:این یک گفت وگوی خصوصی در رختکن بوده که سال‌ها پیش اتفاق افتاده است. بیل کلینتون حرف هایی بدتر از این به هنگام بازی گلف به من گفته بود. اگر کسی(از این اظهارات) رنجیده از او معذرت می خواهم.
این درحالی است که پل رایان در واکنش به این نوار ابراز امیدورای کرده است که آقای ترامپ جدی بودن موقعیت را درک کرده و به کشور نشان دهد که بسیار بیشتر از آنچه در این نوار شنیده می شود، برای زنان ارزش و اهمیت قائل است.
دونالد ترامپ ساعاتی پس از انتشار این نوار جنجالی از سخنان خود عذرخواهی کرد.
وی گفت: هرگز نگفتم که من کامل هستم. بنابراین می گویم اشتباه کردم و بابت آن عذرخواهی می کنم.
رهـــــــــــــا مسعودی
530 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *