کافه گردش
اخبار
۵ آبان ۱۳۹۴, ۱:۴۴ ب.ظ

سخنان نوبخت در رابطه‌با واردات از آمریکا

پرتال خبری واکنش:سخنگوی دولت گفت: برای واردات از آمریکا ممنوعیت قانونی نیست اما تذکر رهبری را اجرا می‌کنیم.

images (2)
محمدباقر نوبخت
سخنگوی دولت در نشست خبری هفتگی خود با اصحاب رسانه که صبح امروز سه‌شنبه( ۵ آبان ماه ) برگزار شد، در پاسخ به سوالی درباره اظهارات “اکبر ترکان” مشاور رئیس جمهور درباره نامه ۴ وزیر به روحانی اظهار داشت: منظور ترکان به ۴ وزیر نبوده بلکه نسبت به درخواست و اثری بوده که این نامه بر بازار بورس داشته است.
*منظور مشاور رئیس جمهور ۴ وزیر امضاکننده نامه نبود
وی در ادامه افزود: نظر ترکان نظر شخصی خود وی بوده و نظر دولت نیست چرا که نظر دولت توسط سخنگوی دولت بیان می‌شود.
نوبخت تصریح کرد: از آنجا که ترکان فرد صاحبنظری در مسائل اقتصادی است، می‌تواند نظر شخصی خود را در امور مختلف بیان کند.
*نامه چهار وزیر به رئیس‌جمهور به معنای بحران اقتصادی نیست

سخنگوی دولت همچنین در رابطه با نامه برخی از وزرا درباره بحران اقتصادی تاکید کرد: موضوع این نامه‌ها درباره بحران اقتصادی نیست، اینکه هر کدام از وزرا در حوزه فعالیت خود مشکلات را به اطلاع رئیس جمهور برسانند امری طبیعی و متعارف است و وزرا همواره به رئیس جمهور درباره مسائل و مشکلات نامه می‌دهند.

وی ادامه داد: تازمانی که تعهدات انجام نشود تحریم‌ها برداشته نمی‌شود، نه تنها در بحث سوئیفت بلکه درموارد دیگرهم تحریم‌ها همچنان ادامه دارد.
*در مذاکرات هسته ای ۳گل زدیم و ۲گل خوردیم
نوبخت با بیان اینکه آنچه در برجام موردتایید قرارگرفته ۱۰۰درصد مدنظر مانبوده همانطور که۱۰۰درصد مدنظر طرف مقابل هم نبود، تصریح کرد: در مذاکرات دستاوردهای بسیاری برای ما حاصل شد، ۳گل زدیم و ۲گل خوردیم.
*برای واردات از آمریکا ممنوعیت قانونی وجود ندارد
 در مورد محدودیت کالا از آمریکا گفت: برای واردات از آمریکا ممنوعیت قانونی وجود ندارد اما تذکر مقام معظم رهبری را اجرا می‌کنیم، ایشان تصریح کردند که کالاهای مصرفی از آمریکا وارد نشود، اما واردات تکنولوژوی از آمریکا می‌تواند انجام شود، در عین حال همه تلاشمان این است که از تولید داخلی استفاده کنیم.
نوبخت تاکید کرد: تنها کشوری که اجازه واردات از آن رانداریم، رژیم صهیونیستی است.
وی همچنین در رابطه با سهام عدالت خاطر نشان کرد: برای بهینه‌سازی سهام عدالت طرحی وجود دارد که پس از تکمیل شدن، قطعا اطلاع رسانی خواهد شد.
نوبخت با بیان اینکه عده‌ای در خیابان راه بیفتند که باعث شوند غربیها بترسند که و داخل کشور نیایند، تاکید کرد: این نوع اقدام‌ها ایجاد تحریم برای خودمان است و نباید اینکارصورت گیرد.
سخنگوی دولت در مورد تک‌خوانی اپرا عاشورا هم گفت: در این مورد وزارت ارشاد بارها پاسخ داده و چیزی که خلاف فرهنگ اسلامی باشد را انجام نخواهیم داد، طبق آزادی‌های مشروع مردم مخالفت نخواهیم کرد.
نوبخت در واکنش به اتهامات عربستان به کشورمان در مورد سوریه مبنی بر اینکه ایران سوریه را اشغال کرده است، تاکید کرد: به دفعات پاسخ رژیمی که بعد از اسراییل به عنوان رژیم کودک‌کش معرفی شده و در یمن حضور تجاوزگرایانه را داشته را داده‌ایم؛. ایران در سطح مستشاری به دولتی که از رای مردم است همکاری می‌کند و این موضوع نیاز به توضیح بیشتر ندارد.
*با عوامل حوادث اخیر دزفول و بهبهان برخورد قانونی خواهد شد
سخنگوی دولت با اشاره به حوادث اخیر در دزفول و بهبهان گفت: جنس این دو ناآرامی مختلف بود؛ مورد اول امنیتی بود و همه عناصر دستگیر شدند که قطعا طبق قانون با عوامل این حوادث برخورد خواهد شد، اما ناآرامی‌های بهبهان بر اساس اطلاع دستگاه‌های ذیربط، شرارتی بوده که برخورد هم شده است.
سارا ابراهیمی
592 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *