سلاح‌های اهدایی آمریکا به عراق ابتدایی هستند

اخبار,اخبار بین الملل, کمکهای آمریکا به عراق
نماینده پارلمان عراق با اشاره به اینکه هدف پشت پرده داعش گسترش نا امنی و ایجاد رعب و وحشت در کشور است، حملات ائتلاف به مواضع داعش را بسیار ابتدایی توصیف کرد.

نماینده پارلمان عراق با اشاره به اینکه هدف پشت پرده داعش گسترش نا امنی و ایجاد رعب و وحشت در کشور است، حملات ائتلاف به مواضع داعش را بسیار ابتدایی توصیف کرد.

علی العانی، عضو کمسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق در گفت‌وگو با تسنیم در بغداد اعلام کرد که هدف پشت پرده داعش گسترش ناامنی و ایجاد رعب و وحشت در کشور است تا زمینه اشغال مجدد عراق و منطقه را برای نظامیان آمریکایی فراهم کند.

وی افزود: مقامات آمریکایی از جمله وزیر خارجه سابق این کشور علنا و به طور واضح اعلام کردند که داعش ساخته و پرداخته آمریکا است و اهداف کوتاه مدت و بلند مدت این کشور در منطقه را دنبال می‌کند.

العونی معتقد است تنها راه مقابله با داعش و سیاست های جنگ طلبانه آمریکا و جلوگیری از اشغال مجدد کشور؛ اتحاد جریانهای سیاسی و مردم عراق است و فقط با اتحاد و یکدلی می‌توان داعش و همکاران داعش در منطقه را شکست داد.

عضو کمسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق حمله نیروهای ائتلاف به مواضع داعش را ابتدایی توصیف کرد و گفت: این حملات بسیار ابتدایی و بیشتر دست گرمی خلبانان آمریکایی است و نمی‌تواند ضربه مهلکی به بدنه این گروهک تروریستی وارد کند که در این مدت هم این امر واضح شده است.

وی دلیل جدی نبودن آمریکا و نیروهای ائتلاف در ایجاد ضربات مهلک به داعش را تشریح کرد و گفت: واضح است که نمی‌خواهند داعش از بین برود، وگرنه می‌توانند بسیار بهتر مواضع داعش را منهدم کنند؛ حتی سلاح هایی که برای نیروهای عراقی ارسال می‌کنند بسیار ابتدایی و در حد کلاشینکف است.

پیش از این مسعود بارزانی، رئیس اقلیم کردستان عراق نیز گفته بود که سلاح های ارسالی نیروهای ائتلاف بسیار «ابتدایی» و کلاسیک است.