سلاح‌های پیشرفته‌ای که ایران تمایل دارد از روسیه خریداری کند /تصاویر

پرتال خبری واکنش:وبسایت “نشنال اینترست” در گزارشی نوشت: اطلاعیه های اخیر در خصوص تحویل سامانه ضد موشک اس 300 روسیه به ایران لرزه بر تن دولت های غربی و رژیم صهیونیستی انداخته است. روسیه قرار است بر اساس قرارداد سال 2007 این کشور با ایران، 5 سامانه از این موشک را به ایران تحویل دهد. تحویل این سامانه ها قرار است تا 18 ماه آینده آغاز شود.

ایران با استفاده از سامانه “اس300” می تواند از حریم هوایی خود در مقابل اقدامات خصمانه دفاع کند.  نشنال اینترست مدعی شد به دلیل بی اعتمادی غرب به ایران در استفاده از این سلاح ها در سوریه و عراق، روسیه تنها کشوری است که مایل به فروش سلاح های خود به تهران است. در این گزارش آمده است ایران ممکن است 5 سلاح زیر را از روسیه خریداری کند:
1. تانک تی-90: ارتش ایران پیش از انقلاب اسلامی بیش از 2000 تانک مدرن داشت. اما در حال حاضر این تانکها فرسوده شده اند. خرید حدود هزار تانک تی-90 می تواند به بازسازی ناوگان تانک این کشور کمک کند. این تانکها جدید ترین تانک ارتش روسیه هستند که تولید آن از سال 1995 آغاز شد.
سلاح‌های پیشرفته‌ای که ایران تمایل دارد از روسیه خریداری کند /تصاویر
2. جنگنده چند منظوره سوخو-35: ناوگان هوایی ایران نیازمند تجهیزات مدرن است. سوخو 35 یک جنگنده تک کابینه با قابلیت مانور بالاست. بدنه این جنگنده از تیتانیوم است تا بتواند تسلیحات بیشتری حمل کند.
سلاح‌های پیشرفته‌ای که ایران تمایل دارد از روسیه خریداری کند /تصاویر
3. کشتی نیروبر “ایوان گرن”: این کشتی نیروبر توانایی حمل سیزده تانک 60تنی یا 36 نفربر زرهی و بیش از 300 سرباز را دارد. این کشتی می تواند به ارتقای نیروی دریایی ایران کمک کند.
نشنال اینترست: 5 سلاح پیشرفته ای که ایران مایل است از روسیه خریداری کند + تصاویر
4. موشک های بالستیک کوتاه برد اسکاندر: ایران در حال حاضر موشک های بالستیک دارد؛ اما استفاده از موشک های کوتاه برد می تواند برای این کشور بسیار مفید باشد. موشک های اسکاندر می توانند سایت های موشکی، فرودگاه ها و دیگر اهداف نظامی را هدف قرار دهند.
سلاح‌های پیشرفته‌ای که ایران تمایل دارد از روسیه خریداری کند /تصاویر
5. موشک ضد کشتی کلاب: به ادعای این وبسایت، خرید این نوع موشک به ایران امکان می دهد حمل و نقل خارجی را تهدید و تنگه هرمز را مسدود کند. نسل جدید موشک های روسیه سریعتر و دقیق تر است و قابلیت پرتاب از سکوهای استتار شده را دارد.