سیدحسن نصرالله: بودجه حزب الله لبنان از ایران تامین می شود

سیدحسن نصرالله: بودجه حزب الله لبنان از ایران تامین می شود

نصرالله گفت که ” همان طور که از ایران موشک وارد می کنیم این پول‌ها نیز به دست ما می‌رسد.

پرتال خبری واکنش:سیدحسن نصرالله رهبر حزب الله لبنان گفت که همه بودجه حزب الله لبنان از سوی ایران تامین می شود.نصرالله روز جمعه به مناسبت چهلم شهادت مصطفی بدرالدین از فرماندهان ارتش حزب الله لبنان در سوریه سخنرانی عمومی داشت که مهمترین بخش های آن به این شرح است:

– در باره تحریم های مالی آمریکا علیه حزب الله لبنان گفت: هر گونه اقدامی از سوی بانک ها علیه حزب الله لبنان تاثیری بر این گروه نخواهد داشت زیرا بودجه حزب به صورت کامل از ایران تامین می شود.

– همه امور مالی حزب الله لبنان از ایران می اید و نه از طریق بانک ها. همانطور که موشک ها به ما می رسند که با آنها اسرائیل را تهدید می کنیم پول هم به ما می رسد.

– دفاع از حلب (سوریه) دفاع از دمشق، لبنان و اردن است.

– درگیری استراژیک بزرگ در حلب است . باید حضور در حلب را تقویت کرد.

– شهید مصطفی بدر الدین نقش بزرگی در دفاع از سوریه و عراق داشت زیرا معتقد بود که دفاع از عراق و سوریه دفاع از لبنان است. او مسؤول پرونده جهادی در عراق و سوریه بود

–  از ابتدای ماه جاری میلادی (ژوئن) تاکنون، (24 روز ) حزب الله لبنان در سوریه 26  شهید، یک اسیر و یک مفقود داشته است و هر آمار دیگری غیردقیق است.

– حتی اگر بانک های لبنان تحریم های امریکا علیه حزب الله لبنان را اجرا کنند ما از نظر سازماندهی و جهادی دارای طرح های بازرگانی یا موسسات سرمایه گذاری نیستیم که این طرح ها از طریق بانک ها متوقف شوند.