سیر قیمت جهانی طلا

1
1

در حالی که سرمایه گذاران بین المللی منتظر انتشار گزارش وزارت کار آمریکا در خصوص وضعیت بیکاری این کشور هستند قیمت طلا در بازارهای بین المللی امروز دوشنبه کاهش یافت.

به نقل از رویترز؛ در صورت بهبود وضعیت اشتغال و بازار کار آمریکا طی ماه نوامبر احتمال متوقف شدن محرک پولی ۸۵ میلیارد دلاری فدرال رزرو افزایش خواهد یافت و این مساله به ضرر قیمت جهانی طلا خواهد بود.

بر اساس این گزارش در روزهای آینده علاوه بر گزارش وضعیت بازار کار آمریکا، گزارش وزارت بازرگانی در خصوص رشد اقتصادی در سه ماه سوم ۲۰۱۳ میلادی و شاخص تولیدات صنعتی نیز منتشر خواهد شد. این آمارها تاثیر زیادی بر روند تحولات قیمت طلا در روزهای آینده خواهد داشت.

آخرین نشست فدرال رزرو آمریکا در سال ۲۰۱۳ قرار است روزهای ۱۷ و ۱۸ دسامبر برگزار شود و بهبود وضعیت اقتصادی آمریکا به معنای متوقف شدن محرک پولی ۸۵ میلیارد دلاری خواهد بود.

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰٫۴ درصد کاهش به کمتر از ۱۲۴۷ دلار رسیده است. به اعتقاد کارشناسان اقتصادی قیمت طلا در شرایط کنونی زیر ۱۲۵۰ دلار در هر اونس خواهد بود. برخی کارشناسان اقتصادی نیز بر این باورند که در صورت کاهش قیمت طلا به زیر ۱۲۴۰ دلار تقاضا به شدت افزایش خواهد یافت./م