کافه گردش
aمطالب پیشنهادی
۸ تیر ۱۳۹۵, ۱:۰۷ ب.ظ

شرط جدید کاخ‌سفید برای ایران

شرط جدید کاخ‌سفید برای ایران

سخنگوی کاخ سفید برای دسترسی ایران به بازارهای جهانی شرط گذاشت.
پرتال خبری واکنش:آمریکا پس از توافق هسته ای نیز اجازه دسترسی ایران به بازارهای مالی را نمی دهد و مدام در این روند کارشکنی می کند.در همین راستا، سخنگوی کاخ سفید این بار حمایت ایران از حزب الله لبنان را مانع دسترسی کشورمان به بازارهای جهانی دانسته است.وی ضمن حمایت از رژیم اشغالگر قدس و تروریستی خواندن گروه های مقاومت در منطقه از ایران خواسته به حمایت از این گروه ها خاتمه دهد.خبرگزاری رسمی کویت (kuna) در گزارشی زیر عنوان “آمریکا: تامین مالی حزب الله توسط ایران، موجب ادامه مشکلات در دسترسی این کشور به بازارهای جهانی خواهد شد” به انعکاس اظهارات سخنگوی کاخ سفید پرداخته است.

در ابتدای این نوشتار می خوانیم: “اریک شولتز” سخنگوی کاخ سفید گفت، اگر ایران به حمایت های مالی از تروریسم از جمله حزب الله ادامه دهد، تاثیر تجاری منفی بر این کشور خواهد داشت.

وی در ادامه مدعی شد: فعالان بخش مالی نمی خواهند با کشوری که تامین مالی تروریسم را برعهده دارد، تجارت داشته باشند.

شولتز افزود: بنابراین ما از ایران می خواهیم که حمایت از حزب الله را کنار بگذارد چراکه این کار نه تنها علیه امنیت ملی بوده و حمایت از تروریسم محسوب می شود بلکه برای منافع ایران نیز خوب نیست.

سخنگوی کاخ سفید اظهار داشت: ایالات متحده به رویکرد پیشین خود مبنی بر استفاده از همه ابزارهایش از جمله تحریم ها جهت هدف قرار دادن حزب الله استفاده خواهد کرد.

وی ضمن بیان اینکه “تحریم های آمریکا علیه حزب الله تا حد زیادی موثر بوده اند” گفت: با این وجود تا زمانیکه ایران به حمایت از حزب الله ادامه دهد، این گروه به منابع مالی دسترسی خواهد داشت.

شولتز ادامه داد: ما می دانیم که ایران از تروریسم و حزب الله حمایت می کند و به همین علت هم جدی‌ترین و شدیدترین تحریم ها را علیه تهران وضع کرده ایم. بنابراین اگر ایران می خواهد به بازارهای جهانی دسترسی داشته باشد باید رفتارهای خودش را کنترل کند.

سارا ابراهیمی
323 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *