شناسایی اجساد در کانتینرهای عربستان

پرتال خبری واکنش:رئیس ستاد عملیات حج ۹۴ با تشریح آخرین وضعیت حجاج گفت:۱۲ نفر از مجروحان امشب به کشور باز می‌گردند و آنهایی که نیاز به مراقبت پزشکی داشته باشند در بدو ورود به بیمارستان منتقل می‌شوند.

حمید محمدی رئیس ستاد عملیات حج 94 گفت:‌ تعداد مجروحین تا دیروز 46 نفر بود که اکنون 30 نفر از آنها در بیمارستان‌ها باقی مانده‌اند. 296 نفر از زائران مفقود هستند که همکاران ما در حال جستجو برای یافتن آنان هستند.

وی تعداد جان‌باختگان فاجعه منا را تاکنون 169 نفر اعلام کرد و افزود:‌ امیدواریم کار شناسایی و ارسال اجساد فردا نهایی شود و با پرواز ویژه به کشور انتقال پیدا کند.
کار شناسایی اجساد در کانتینرهای عربستان از ساعتی پیش آغاز شده و در بخش‌های دیگر خبری اطلاع‌رسانی خواهد شد.

رئیس ستاد عملیات حج 94 در خصوص زمان ارائه آمار نهایی از جان‌باختگان فاجعه منا گفت: با توجه به کثرت جان‌باختگان و محدودیت‌های ناشی از گستردگی فاجعه، تأخیر و کندی در شناسایی و اعلام آمار صورت گرفته است و از آنجا که ما باید برای شناسایی اجساد تمام کانتینرها را بررسی کنیم کاری زمان‌بر است و اعلام زمان دقیق امکان‌پذیر نیست.

محمدی خاطرنشان کرد: بازگشت حجاج مدینه بعد از 12 مهر تا 25 مهر از فرودگاه جده صورت خواهد گرفت.

وی در رابطه با شمار مجروحانی که امروز وارد کشور می‌شوند، گفت:از تعداد ۱۲ نفری که به کشور باز می‌گردند آنهایی که شرای خاص پزشکی داشته باشند در بدو ورود به بیمارستان منتقل خواهند شد.