شهرداری تهران: اشخاص غیر مرتبط با شهرداری مسکنی دریافت نکرده‌اند

شهرداری تهران: اشخاص غیر مرتبط با شهرداری مسکنی دریافت نکرده‌اند

به گفته مشاور شهردار تهران، اشخاص غیر مرتبط با شهرداری تهران مسکنی دریافت نکرده اند و فقط کارکنان شهرداری تهران مشمول دریافت تسهیلات بوده اند.

پرتال خبری واکنش: محمود صلاحی در گفت وگویی ویژه خبری درباره واگذاری مسکن به کارکنان شهرداری تهران گفت: موضوعی که در مورد واگذاری املاک اعلام شد درست نبود و کارشناس سازمان بازرسی گزارشی در قالب چند سوال پرسیده بود  و زمان پاسخگویی هم کم بود و گزارش رسمی سازمان بازرسی نبود.

وی ادامه داد: اشخاص غیر مرتبط با شهرداری تهران مسکنی دریافت نکرده اند.

صلاحی در پاسخ به این پرسش که چه تعداد از مدیران شهرداری خانه دریافت کرده اند، گفت: بیش از 27 هزار واحد مسکونی واگذار شده که 150 نفر آنها مدیر بودند و الباقی کارکنان شهرداری تهران بودند.

مشاور شهردار تهران بیان کرد: این مدیران هم حتما در تعاونی ثبت نام کرده اند و ما به افراد خانه نداده ایم به تعاونی واگذار کرده ایم.

وی به لیستی که در مورد واگذاری املاک به افراد خاص مطرح شده بود اشاره کرد و گفت:اسامی 33 نفر آنها کذب محض بودند و الباقی از طریق تعاونی خانه دریافت کرده اند.

صلاحی با اشاره به وجود 107 تعاونی مسکن شهرداری تهران گفت: برای واگذاری ها حتما افراد باید عضو تعاونی باشند و بر اساس مر قانون خانه ها واگذار شده است.

صلاحی بیان کرد: در منطقه یک حدود 2 هزار واحد، در منطقه 2 حدود هزار و 500، در منطقه 5، حدود 3 هزار و 300 و در منطقه 22 بیش از 9 هزار واحد مشکونی واگذار شده و الباقی در سایر مناطق بوده است.

به گفته صلاحی، شورای شهر در سال 85 به شهرداری تهران اجازه داده تا تسهیلات و مسکن برای کارکنان ایجاد کنند.

وی تاکید کرد: همچنین تا سال گذشته شورا اجازه داده بود به هر فرد در تعاونی 20 میلیون تومان در عوارض پروانه تخفیف داده شود و امسال این رقم به 30 میلیون تومان رسیده است.

مشاور شهردار تهران با بیان اینکه 2 سال گذشته سازمان بازرسی درخواست گزارش کرده بود؛ گفت: هر زمان بخواهند گزارش می دهیم و اشکالی وجود ندارد.

به گفته صلاحی، به زمین های واگذاری 50 درصد تخفیف بر اساس قانون داده شده است.

وی تصریح کرد: کسانی می توانند در تعاونی ها عضو شوند که 5 سال از خدمتشان در شهرداری تهران بگذرد.