کافه گردش
aمطالب پیشنهادی
۲۵ بهمن ۱۳۹۴, ۱۲:۲۹ ب.ظ

شکست نهضتی که تندروهای اصولگرا راه انداختند

شکست نهضتی که تندروهای اصولگرا راه انداختند
این روزها اخباری که از اردوگاه اصولگرایان به گوش می رسد شاید تنها یک معنا و مفهوم داشته باشد؛ نهضت انصراف با «نه» بزرگ چهره های معتدل، با شکست مواجه شده است.
پرتال خبری واکنش: در حالی که برخی از چهره های تندرو اصولگرایی در پی حذف  شخصیت های قدیمی هستند، پروژه ای به  کارگردانی تندروها کلید خورده است که نام آن را، «نهضت انصراف» گذاشته اند.  در واقع کارگردانان این پروژه می خواهند نمایش دهند که در اردوگاه اصولگرایان و وحدت حداکثری وجود دارد. اما این نمایش در همان پرده اول شکست خورده است.
حقیقت آن است که بسیاری از چهره های سرشناس  اصولگرا از نحوه تهیه لیست کاندیداهای جریان اصولگرایی ناراضی هستند و در پی حضور مستقل در انتخابات هستند. در همین رابطه نیز غفوری فرد در گفتگو با «انتخاب» با گلایه از لیست اصولگارایان گفت: بسیاری از چهره‌های شاخص اصولگرایی در این لیست حضور ندارند.
وی افزود: در نتیجه رفتار برخی  از افراد، بسیاری از بزرگان اصولگرایی از نحوه ائتلاف میان اصول گرایان  رضایت کافی را ندارند.
غفوری‌فرد در مورد این که با چه سازوکاری اصولگرایان  معتدل در انتخابات شرکت خواهند کرد گفت:  ” به هر صورت بسیاری از  افراد معتدل اصولگرا که اتفاقا چهره های قدیمی تر هم هستند در لیست ائتلاف اصول گرایی حضور ندارند.  احتمالا یکی از سازوکار های  مطرح این است که همراه با علی مطهری در لیست صدای ملت از این چهر های اصولگرا استفاده کنیم.”
پیش از این نیز رفعت بیات یکی دیگر از اصولگرایان اعلام کرده بود که به همراه محمد حسن غفوری فرد و حسن سبحانی نیا لیست ٣٠ نفره جداگانه ای برای انتخابات تهیه خواهند کرد. رفعت بیات در گفت وگو با ایلنا و در توضیح چرایی انتشار لیست مجزا از اصولگرایان برای انتخابات مجلس گفته است: «ما در پس بازی های جناحی و گروهی نبوده و نیستیم، چراکه معتقدیم رفیق بازی ها و حزب بازی های برخی اشخاص در طول سال های حضور در مجلس باعث شده که منافع مردم تحت الشعاع قرار بگیرد و اینها عملانتوانستند در مجلس بخش اقتصادی را رونق ببخشند و بخش خصوصی را به درستی به سمت اقتصاد مقاومتی هدایت کنند. این افراد پاسخگوی نیاز مردم نبوده اند و نتوانستند درست قانونگذاری کنند و متاسفانه مسائل رانتی و فساد اقتصادی از میان همین رفیق بازی ها در آمد و اکنون کشور را با مشکلات عظیم اقتصادی مواجه کرده است.»
به گفته رفعت بیات لیست جدید اصولگرایان تحت عنوان نیروهای مستقل انقلاب اسلامی منتشر خواهد شد.با اخبار سیاسی سایت واکنش همراه باشید.
منبع: انتخاب
رهـــــــــــــا مسعودی
453 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *