کافه گردش
اخبار
۲۸ مهر ۱۳۹۴, ۸:۵۷ ق.ظ

صالحی: در خانواده‌ حق یک پدرسوخته گفتن را نداشتیم

صالحی: حسینیان گفت تصویب برجام از الطاف خفیه الهی بود / رفتن به عیادت ایشان آن چیزی بود که به من آموخته‌اند / در خانواده‌ام حتی حق یک پدرسوخته گفتن را هم نداشتیم

رئیس سازمان انرژی اتمی درباره دلیل رفتن به عیادت حسینیان گفت: من برای رضای خدا این‌کار را انجام دادم؛ هیچ تبلیغات و چیز دیگری در کار نیست.

پرتال خبری واکنش: علی‌اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی درباره حاشیه‌هایی که یکشنبه هفته گذشته در مجلس اتفاق افتاد، گفت: مباحث سیاسی در همه جای دنیا، داغ می‌شود. گاهی اختلاف نظرها در امور سیاسی آنقدر شدت می‌گیرد که منجر به فریاد می‌شود که الحمدالله ما هنوز به آن مرحله نرسیده‌ایم؛ ولی در خیلی از کشورهای دیگر حتی خیلی از جلساتشان به کتک‌کاری هم ختم می‌شود.
رئیس سازمان انرژی اتمی اظهار کرد: اختلافات و مباحثی که در صحن علنی مجلس به‌وجود می‌آید، طبیعی است. اختلافات سیاسی در مجلس گاهی داغ می‌شود و افراد مختلف بالاخره نظراتشان را با شدت و حدت بیان می‌کنند که بهتر است این کار صورت نگیرد. اگر انسان بتواند خودش را در تمامی موارد کنترل کند دیگر فرشته می‌شود؛ فرشته و انسان تفاوتش در این است که انسان گاهی کنترلش را از دست می‌دهد و نمی‌داند باید چه‌کار کند.

وی که با انا گفتگو می کرد، درباره رفتن به عیادت روح‌الله حسینیان در بیمارستان اینگونه پاسخ داد: با توجه به عارضه قلبی که به ایشان وارد شد، ناراحت شدم و برای عیادت به بیمارستان رفتم. اگر خدا قبول کند برای رضای خدا این‌کار را انجام دادم نه برای تبلیغات یا چیز دیگر.

علی‌اکبر صالحی یادآور شد: در بیمارستان، عکاس و خبرنگار حضور داشتند ولی گفتم هیچ عکاس و خبرنگاری حق ندارد بالا بیاید. در اتاقی که آقای حسینیان بستری بود دو نفر حضور داشتند و آقای حسینیان به آن دو نفر گفتند که عکس بگیرند؛ آن عکسی که منتشر شد از طریق تلفن همراهشان بود وگرنه من تمایل به چنین کاری نداشتم.

صالحی تأکید کرد: در آن دیداری که با ایشان داشتم، آقای حسینیان چند نکته‌ای را که مربوط به جلسه تصویب برجام بود، بیان کرد؛ از جمله اینکه، بعد از اتمام جلسه خدا را شکر کردم که طرح برجام تصویب شد. گفتند که این از الطاف خفیه الهی بود که این برجام تصویب شد؛ عین عبارت ایشان بود که خدمت شما عرض می‌کنم.

رئیس سازمان انرژی اتمی تصریح کرد: رفتن به عیادت آقای حسینیان آن چیزی بود که به من آموخته‌اند. هر چیزی جای خودش را دارد؛ هرچند که ما در برخی امور اختلاف سیاسی با هم داریم و آن را هم بیان می‌کنیم.

وی ادامه داد: جا دارد که اینجا خاطره‌‌ای را بیان کنم. خدا بیامرزد پدرم را. یادم هست یکبار در عالم بچگی به یکی گفتم پدرسوخته که پدرم خیلی به ما تغیر کرد و آمد گفت چرا گفتی پدرسوخته؟ ما در خانواده‌ای بزرگ شدیم که حتی حق یک پدرسوخته گفتن را نداشتیم چه برسد به حرف‌ها و رفتارهای دیگر که خیلی از موارد را زیر سؤال می‌برد.

صالحی در پاسخ به این سؤال که «اینطور که شما می‌گویید، آقای حسینیان از تصویب طرح برجام در بیمارستان اظهار خرسندی کردند ولی چرا ایشان بعد از مرخصی از بیمارستان در گفت‌‌وگوها، اینگونه ابراز کردند که همچنان روی مواضع‌شان هستند و حتی تهدید علیه شما را دوباره تکرار کردند؟»، گفت: من وظیفه خودم را انجام دادم و اینکه چرا ایشان کماکان روی مواضعشان بودند را نمی‌دانم. باید از خودشان بپرسید، من اطلاعی ندارم.

یکشنبه هفته گذشته در جریان بررسی طرح برجام در مجلس شورای اسلامی، روح‌الله حسینیان نماینده تهران در مجلس، در گفت‌وگویی با علی اکبر صالحی، او را تهدید به اعدام و دفن در راکتور اراک کرد، اتفاقی که باعث شد صالحی آن تهدید را در نطق خود در مجلس بیان کند.

بعد از صحن علنی، خبر رسید که روح‌الله حسینیان به دلیل عارضه قلبی در بیمارستان بستری شده است. همان شب، علی‌اکبر صالحی به ملاقات حسینیان در بیمارستان رفت.با اخبار سایت واکنش همراه باشید.

رهـــــــــــــا مسعودی
394 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *