کافه گردش
اخبار
۱۲ بهمن ۱۳۹۴, ۶:۴۰ ب.ظ

صف طولانی کاندیداها برای تصاحب جایگاه کفاشیان /تصاویر

حضور احتمالی گزینه هایی از وزارت ورزش، شخص علی کفاشیان و چهره ای مانند محمد دادکان می تواند باعث شود تا انتخابات فدراسیون فوتبال از حساسیت ویژه ای برخوردار شود و همه منتظر هستند تا ببینند در انتخاباتی که نه تنها وزارت ورزش بلکه تا حدودی دولت نیز در آن نقش خواهد داشت چه نتیجه ای کسب خواهد شد.

پرتال خبری واکنش: تاریخ ریاست علی کفاشیان در فدراسیون فوتبال رو به پایان است و با برگزاری انتخابات رییس جدید فدراسیون مشخص خواهد شد. حالا باید دید آیا کفاشیان می تواند بار دیگر بر منصب ریاست تکیه کند یا اینکه گزینه جدیدی ریاست فوتبال را به عهده خواهد گرفت. همین مسئله سبب شده تا انتخابات فدراسیون فوتبال از حساسیت ویژه ای برخوردار شود و همه منتظر هستند تا ببینند در انتخاباتی که نه تنها وزارت ورزش بلکه تا حدودی دولت نیز در آن نقش خواهد داشت چه نتیجه ای کسب خواهد شد.

آیا مانند دوره گذشته ۲ نفر برای انتخابات نهایی باقی می مانند یا اینکه با حضور چند داوطلب انتخابات برگزار می شود، اما از گزینه هایی که به احتمال زیاد در انتخابات ثبت نام کنند به غیر از علی کفاشیان می توان به محمد دادکان، علیرضا اسدی، علی فتح الله زاده ، اشاره کرد که در زیر سابقه و رزومه کاری آن ها را باهم مرور می کنیم.

علی کفاشیان/ رئیس ۸ ساله

علی کفاشیان ۶۱ ساله و کارشناس ارشد تجارت بین الملل از دانشگاه ماستریخت است ، از مهمترین پست‌های اجرایی وی می‌توان به مدیریت اداره نظارت ارز بانک مرکزی، معاون ورزشی و امور فدراسیون‌های سازمان تربیت بدنی و دبیرکل کمیته ملی المپیک اشاره کرد. کفاشیان از قهرمانان تیم ملی دوومیدانی کشور و رکورددار رشته دوی ۱۱۰ متر با مانع بوده‌است.

علی کفاشیان رئیس فعلی فدراسیون فوتبال باوجود اینکه بارها اعلام کرده که اشتباهی در سال هشتاد و شش به عنوان ریس این فدراسیون انتخاب شده است اما تمام عزم خود را جذم کرده تا برای یک دوره چهار ساله دیگر صندلی ریاست را حفظ کند.

کفاشیان را می توان چهره مستقل از فدراسیون دانست که در کارنامه هشت ساله خود عملکرد قابل دفاعی را از خود به نمایش نگذاشته است.

صف طولانی کاندیداها برای تصاحب جایگاه کفاشیان /تصاویرکفاشیان نتوانست با وجود هزینه های زیادی که پیرامون حضور کی روش در تیم ملی پرداخت در آسیا و جام جهانی نتیجه موفق کسب کند، حضور در جام جهانی و کسب یک امتیاز از سه مسابقه به همراه حذف در مرحله یک چهارم نهایی جام ملت های آسیا با باخت در برابر عراق از جمله دست آوردهایی بود که کفاشیان در رده ملی به آن دست یافت.

سو مدیریت و ضعف تیم کاری کفاشیان در مراحل پایه هم به تیم ملی آسیب زد و با وجود استعدادیابی مناسبی که در دوره وی انجام شد نتوانست نتیجه قابل قبولی بدست آورد و ناکامی مجدد تیم ملی امید در راه رسیدن به المپیک را از دیگر نقاط سیاه ریاست کفاشیان بر فدراسیون دانست.

کفاشیان خود را چهره مستقل می داند و سعی کرده تا با به تعویق انداختن انتخابات شانس خود را برای انتخابات مجدد بالا ببرد.

محمد دادکان/ آلترناتیو همیشگی

محمد دادکان ۶۱ ساله و از بازیکنان سابق پرسپولیس است که استاد گروه فیزیولوژی ورزشی در دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی دانشگاه شهید بهشتی می باشد.

محمد دادکان چهره ای مستقل است که از سال ۸۱ تا ۸۵ سابقه نشستن بر روی صندلی ریاست فدراسیون فوتبال را در کار نامه دارد او با این ادبیات که اگر ریاست جمهوری و دولت از او بخواهند حاضر است در انتخابات فدراسیون حضور پیدا کند از محتمل ترین گزینه هایی به نظر می رسد که برای انتخابات فدارسیون فوتبال کاندید شود.

دادکان از جمله کسانی است که هیچ وقت به مدیریت کفاشیان اعتقاد نداشت و بارها در مصاحبه های خود ضمن انتقاد از او از علی آبادی که موجب شد کفاشیان به کرسی ریاست فدراسیون برسد انتقاد کرد و شکست های ورزشی به ویژه فوتبال را تقصیر سیاسیونی می داند که به این ورزش ورود پیدا کردند .

روزهایی ابتدایی که حسن روحانی در حال تشکیل کابینه خود بود از دادکان به عنوان گزینه وزارت ورزش یاد شد که با گذر زمان و انتخاب حسن روحانی این موضوع لغو شد.

صف طولانی کاندیداها برای تصاحب جایگاه کفاشیان /تصاویر

علیرضا اسدی/ گزینه نزدیک به وزارت

علیرضا اسدی ۵۳ ساله و دارای مدرک دکتری تربیت بدنی از دانشگاه علوم پزشکی تهران و از جمله چهره های جوانی است که احتمال حضور در انتخابات فدراسیون فوتبال را دارد ، او در حال حاضر دبیر کل فدراسیون فوتبال است که با موضع گیری های اخیر خود حواشی زیادی را به وجود آورده است.

وی فعالیت‌های ورزشی را از رشته شنا و قهرمانی در رده نوجوانان آموزشگاه‌های ایران در سال ۱۳۵۳ آغاز کرد، سپس به عضویت در تیم منتخب بسکتبال آموزشگاه‌های تهران در سال ۱۳۵۶ در آمد، وی از سال ۵۷ تا ۵۹ عضو تیم فوتبال جوانان و امید راه‌آهن شد سپس در سال ۱۳۵۸ به تیم ملی فوتبال جوانان ایران دعوت شد، اسدی فوتبال را در باشگاه‌های اکباتان، راه‌آهن و همچنین در تیم بنیاد شهید به عنوان کاپیتان ادامه داد.

اسدی در سال‌های ۱۳۵۶ تا ۱۳۶۶ به تیم ملی فوتبال ایران دعوت شد و دو بازی ملی در کارنامه خود ثبت کرد. وی در بهمن ماه ۱۳۹۳ به عنوان دبیرکل فدراسیون فوتبال ایران دعوت شد.

اسدی از جمله مخالفین حضور کارلوس کی روش در تیم ملی است و بارها بر سر این موضوع با رسانه ها مختلف بحث و جدل داشته است.

مدیرکل تربیت بدنی دانشگاه آزاد اسلامی ، نایب رئیس فدراسیون ورزش‌های دانشجویی ایران ،سرپرست فدراسیون پزشکی و ورزشی ایران در سال و دبیرکل فدراسیون فوتبال ایران از جمله سمت هایی است که او در آن حضور داشته است.

صف طولانی کاندیداها برای تصاحب جایگاه کفاشیان /تصاویر

علی فتح الله زاده/ عجیب ترین گزینه!

علی فتح الله زاده ۵۷ ساله و دارای مدرک علی فتح‌الله‌زاده دارای مدرک دکتری اقتصاد از آکادمی ملی علوم آذربایجان است. او از جمله چهره های شناخته شده و مدیران با تجربه فوتبال است که سابقه حضور چندین ساله در باشگاه استقلال به عنوان مدیر عامل را دارد.

او اعلام کرده است که برای انتخابات فدراسیون برنامه دارد و با قدرت در این انتخابات حضور پیدا خواهد کرد ، فتح الله زاده در صورت حضور در انتخابات به عنوان یک چهره مستقل حضور پیدا خواهد کرد.

صف طولانی کاندیداها برای تصاحب جایگاه کفاشیان /تصاویر

و چند گزینه احتمالی دیگر…

از دیگر چهره هایی که احتمال ثبت نام و شرکت در انتخابات دارند می توان به حبیب کاشانی ، امیر واعظ آشتیانی ، مهدی محمد نبی و عزیز محمدی اشاره کرد که همگی از جمله چهره های و مدیران فوتبالی به شمار می روند.با اخبار ورزشی سایت واکنش همراه باشید.

رهـــــــــــــا مسعودی
406 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *