طرح یکپارچه شدن خدمات سفر موفقیت آمیز بوده است

طرح یکپارچه شدن خدمات سفر موفقیت آمیز بوده است

مرتضی رحمانی موحد امروز در کارگروه گردشگری استان گلستان اظهار کرد: پارسال مدیریت یکپارچه خدمات سفر به تصویب رسید و از نوروز 93 به اجرا درآمد و نشان داد که مشارکت حداکثری دستگاه ها و مردم می تواند نتایج درخشانی داشته باشد.

وی مهم‌ترین ویژگی این ستاد را دائمی بودن آن دانست و افزود: در بررسی های حین و پس از فعالیت ستادهای استانی و مرکزی خدمات سفر وجه مشترک همه استان ها هم افزایی و مشارکت حداکثری دستگاه ها بوده است.

رحمانی موحد گفت: هر استان باید براساس هدف ها و برنامه های استانی تغییراتی را در خدمات ایجاد کند تا مردم از نعمت های این تغییرات استفاده کنند.

رییس ستاد هماهنگی خدمات سفر کشور تاکید کرد: می توان با هماهنگی با استان‌های مجاور تورهای گردشگری مشترک برگزار کرد  که این می تواند سبب بالا رفتن یک و نیم تا دو و نیم برابری مدت ماندگاری مسافران شود.

وی یادآور شد: بازارچه های تولید و فروش محصولات صنایع دستی که در استان گلستان نیز وجود دارد می‌تواند جنبه های صادراتی و گردشگری داشته باشد.

رحمانی موحد افزود: زیرساخت های مختلف برای بخش گردشگری باید ایجاد شود.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور گفت: جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام ایران زمین ، یک جاذبه نهادینه شده و ثابت برای استان گلستان است.

وی با اشاره به زندگی کردن بیش از 20 قومیت در استان گلستان, افزود: این مجموعه متنوع فرهنگی و قومیتی با همراهی و همدلی با هم زندگی می کنند و نشان دادن این همدلی در قالب یک جشنواره تجربه موفقی است.

رحمانی موحد با اشاره به حضور اقلیت قزاق در استان گلستان ادامه داد: گردشگری سلامت یکی از ویژگی های استان گلستان است و براساس آمار به دست آمده نفرات زیادی از  کشور قزاقستان برای معالجه و استفاده از امکانات طبیعی و پزشکی وارد گلستان شده اند.

وی با اشاره به آسیب های اجتماعی در نتیجه بیکاری در جامعه گفت: آسیب های اجتماعی با رونق کسب و کار کاهش پیدا می کنند و رونق کسب و کار نتیجه اعتماد مردمی است و گردشگری بستری مناسب برای رونق کسب و کار است.