طوفان آرتور برق ۲۵۰ هزار نفر از ساکنان شرق کانادا را قطع کرد

139301111510252832439563

وقوع طوفان سهمگین آرتور در ایالت‌های شرقی کانادا موجب قطع برق بیش از ۲۵۰ هزار نفر از ساکنان این منطقه شده است.

به گزارش گروه بین الملل واکنش به نقل از ایتارتاس؛ طوفان آرتور که ایالت های نووا اسکوتیا و نیو برونسویک و جزیره پرنس ادوارد را در نوردیده است خسارات زیادی را به این مناطق وارد کرده و موجب قطع برق بیش از 250 هزار نفر شده است.

بر اساس این گزارش تنها در ایالت نووا اسکوتیا برق بیش از 110 هزار نفر قطع شده و پیش بینی می شود برق این مناطق طی 48 تا 72 ساعت آینده وصل خواهد شد. طوفان آرتور همچنین موجب بارش باران شدید در مناطق جنوب شرق کانادا شده است.

طوفان آرتور پیش از این نیز در ایالت کالیفرنیای شمالی آمریکا خسارات زیادی را بر جا گذاشته بود. سرعت این طوفان پس از عبور از ایالت های شرقی کانادا تا حدی کاهش یافته و با سرعت 90 کیلومتر در ساعت در حال حرکت به سوی خلیج سنت لورنس است.

مقام های رسمی کانادا اعلام کردند: بیش از 122 هزار نفر از ساکنان ایالت نووا اسکاتیا و بیش از 140 هزار نفر در ایالت نیو برونسویک با قطع برق روبرو شده اند. پیش بینی می شود بارش شدید باران و وزش باد شدید در مناقطی از جنوب شرق کانادا امروز یکشنبه نیز ادامه یابد.

آرتور نخستین طوفان سهمگینی است که از اکتبر 2012 میلادی در آمریکا به وقوع پیوسته است. وقوع طوفان شدید اکتبر 2012 میلادی در ایالت های نیوجرسی و نیویورک بیش از 70 میلیارد دلار خسارت برجا گذاشته است.