ظریف: ایرانیان به‌جای سر بریدن در پای صندوق رای حاضر می‌شوند

وزیر امور خارجه که در حال دیدار از فنلاند است عصر سه‌شنبه در همایش اقتصادی فنلاند – ایران که در حال برگزاری در هلسینکی است حضور یافت.
پرتال خبری واکنش: در این همایش که توسط اتاق بازرگانی، صنایع و معادن ایران با همکاری اتاق بازرگانی فنلاند برگزار می‌شود بیش از شصت بازرگان ایرانی حاضر در هیات اقتصادی همراه محمدجواد ظریف در سفر به چهار کشور اروپایی و تعداد زیادی از بازرگانان و نمایندگان شرکت‌های فنلاندی مشارکت دارند.
وی طی سخنانی در همایش اقتصادی فنلاند – ایران در هلسینکی گفت: هیئت‌های تجاری بر اساس اهداف سیاسی با یکدیگر مرتبط نمی‌شوند. حضور شما بازرگانان در این همایش نشانگر فرصت‌های موجود در همکاری اقتصادی دو کشور است.
رئیس دستگاه دیپلماسی افزود: نیازی نیست من به شما بگویم چه فرصت‌هایی هست، وظیفه ما رفع موانع موجود از جمله در زمینه بانکی است. سرمایه‌گذاری در ایران و تجارت با ایران، ایمن، سودبخش و با چشم‌انداز و آینده روشن است.
ظریف با بیان اینکه قوت و قدرت ما از تعداد سلاح‌ها و تجهیزات ما نمی‌آید بلکه ناشی از مردم ماست، اظهار داشت: امنیت ما بومی و متکی بر مقاومت و خلاقیت مردم ایران است. ملت ما در برابر تحریم مقاوم و برای ابراز نظرات و انتقادات خود به‌جای سر بریدن، در پای صندوق‌های رای حاضر می‌شود و در بخش‌های اقتصادی فعال است.
وی اضافه کرد: ما به بخش خصوصی خود اعتماد و اتکا می‌کنیم ما به نسل جوان تحصیلکرده خود اتکا می‌کنیم. خوشحالم که صنایع دانش‌محور با مدیریت جوان‌ها در کشورم رو به گسترش است.
وزیر امور خارجه با بیان اینکه ایران کشوری توانا است و بر موانع بانکی موجود نیز فائق می‌آید، خاطرنشان کرد: ایرانیان با قوت و عزم راسخ وارد حوزه اقتصاد و سرمایه‌گذاری شده‌اند و این به نفع دنیا و همسایگان است. امنیت، اقتصاد، علم و تکنولوزی ما بومی بوده و این البته به معنای محروم کردن خود از زنجیره ارزش جهانی نیست یا با هم برنده می‌شویم یا با هم می‌بازیم، مطمئنم همه ما آینده روشن و مثبت را انتخاب می‌کنیم.