عامل آلودگی هوای پایتخت، سوخت ارزان است!

پرتال خبری واکنش: مرکز کنترل کیفیت هوای تهران اعلام کرد هوای تهران در روز هوای پاک برای گروه های حساس ناسالم بود. مطابق این گزارش شاخص آلودگی غلظت هوا امروز به ۱۰۸ رسید. محمدحسین بازگیر معاون مدیرکل محیط زیست استان تهران و رئیس اداره محیط زیست شهر تهران و امیرحسین جعفری ورامینی قائم مقام ستاد محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران این موضوع را در گفتگوی 18:30 بررسی کرد.

محمدحسین بازگیر معاون مدیرکل محیط زیست استان تهران با اشاره به تغییر نوع آلودگی هوا از دهه 70 تا کنون تاکید کرد: تا اواخر دهه 70 بیشتر مشکل آلودگی هوای پایتخت co، دی اکسید نیتروژن، گوگرد و ترکیبات سرب بود اما در حال حاضر عمده مشکل آلودگی هوای شهر تهران ذرات معلق ناشی از احتراق ناقص سوخت ماشینها و کارخانجات صنایع است.

عامل آلودگی هوای پایتخت، سوخت ارزان است!

وی تصریح کرد: هرسازمانی باید نقشش را به درستی ایفا کند تا مشکل آلودگی هوای پایتخت حل و فصل شود، برای حل مشکل آلودگی هوا در درجه نخست باید سوخت خودروها به استاندارد روز دنیا برسد از سوی دیگر خودروهایی که هم اکنون در سطح تهران در حال تردد هستند نیز با استانداردهای روز دنیا فاصله زیادی دارند.

بازگیر در ادامه افزود: استفاده ما نیز از خودروها چندان استاندارد نیست زیرا در صورت اصلاح سوخت و ارتقا خودروها به آخرین استانداردهای روز دنیا، میزان استفاده از سوخت نیز به دلیل کثرت وسایل نقلیه بسیار بیشتر از حد مجاز است. بر اساس اعلام رسمی شرکت توزیع و پخش فرآورده های نفتی ایران، میزان مصرف سوخت در شهر تهران برابر کشور 80 میلیون نفری ترکیه است.

امیرحسین جعفری ورامینی قائم مقام ستاد محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران دیگر مهمان برنامه با اشاره به تشویق مردم برای استفاده بیشتر از وسایل نقلیه عمومی تاکید کرد: هرچه تعداد سفرها با وسایل نقلیه عمومی بیشتر صورت بگیرد به همان اندازه میزان آلودگی هوا نیز کاسته می شود. شهرداری تا کنون تلاش کرده تا 152 کیلومتر از سطح استان تهران را به مترو مجهز کند که به همین اندازه مسافت باقیست تا کل تهران زیر پوشش سراسری مترو قرار گیرد.

عامل آلودگی هوای پایتخت، سوخت ارزان است!

وی تصریح کرد: شهرداری برای کاهش آلودگی هوا به بهسازی اتوبوس ها و هیبریدی کردن ناوگان حمل و نقل عمومی پرداخته است. در حال حاضر شهرداری، دولت و سازمان حفاظت محیط زیست عزم جدی برای کاهش آلودگی هوا دارند و خواسته ما از دولت این است که ما را در تامین اعتبارات لازم برای تکمیل متروی شهر تهران یاری کند.

ورامینی خاطرنشان کرد: یکی از دلایل آلودگی هوا ارزانی سوخت است، تا سوخت ارزان است مردم می خواهند از وسایل نقلیه شخصی به جای وسایل نقلیه عمومی استفاده کنند به این ترتیب سهم مشارکت مردم در کاهش آلودگی هوا کاهش می یابد و این امر آلودگی هوای شهر تهران را تشدید کرده است.با اخبار سایت واکنش همراه باشید.