کافه گردش
aمطالب پیشنهادی
۲۳ دی ۱۳۹۴, ۷:۳۷ ب.ظ

عراقچی زمان اجرای برجام را اعلام کرد

معاون وزیر امور خارجه با اشاره به تدوین شیوه‌نامه برچیده شدن تحریم‌ها گفت: شنبه یا یکشنبه بیانیه مشترک اجرای برجام توسط ظریف و موگرینی صادر خواهد شد.عراقچی زمان اجرای برجام را اعلام کرد

پرتال خبری واکنش: سید عباس عراقچی در این نشست علمی خانه اندیشمندان علوم انسانی با موضوع ” مذاکرات هسته ای، نگاه از درون” گفت: شیوه نامه یا راهنمای برچیده شدن تحریم ها در آمریکا و اتحادیه اروپا با مشورت ایران هفته قبل تدوین و نهایی شد .
وی افزود: این شیوه نامه ، راهنمایی است که به طور مفصل و با جزییات کلاف پیچیده نظام تحریم ها را باز می کند و به سوالات مختلف درباره روش برداشته شدن تحریم ها پاسخ داده است .
عراقچی گفت: با پایان عمل طرفین به تعهدات ، از جمعه شرایط اجرای برجام فراهم است.
معاون وزیر خارجه تصریح کرد: گزارش نهایی آژانس در تایید اجرای تعهدات ایران برای اجرای برجام روز جمعه این هفته منتشر خواهد شد.
وی افزود: طی روزهای جمعه تا یکشنبه آینده، آقای ظریف و خانم موگرینی با صدور بیانیه مشترک اجرای برجام را اعلام خواهند کرد  در حال برنامه ریزی تشریفات آن هستیم و شاید برنامه ای با حضور وزرای خارجه کشورها پیش بینی شود .
عراقچی گفت: قدرت درونی و دستاوردهای هسته ای ایران ،گروه ۱+۵ را وادار کرد پای میز مذاکره بیاید، برجام امضا شود و آنها به تعهداتشان پایبند باشند .
وی درباره تفنگداران دستگیر شده آمریکایی هم گفت: این قدرت درونی ایران است که با قدرت شناور نظامی قدرت بزرگ نظامی جهانی را توقیف کردیم و پس از اطمینان از سهوی بودن ورود آنها به آبهای سرزمینی ، پرسنل آن را با قدرت آزاد کردیم؛ این اقتدار ماست .
معاون وزیر خارجه گفت: تا این قدرت درونی حفظ شود برجام هم حفظ خواهد شد .
عراقچی تاکید کرد: مولفه جدید در قدرت درونی ایران، بروز و ظهور قدرت دیپلماسی است که آخرین نمونه آن، موضوع شب گذشته شناور آمریکایی است که با دیپلماسی حل شد .
وی افزود: ایران در مسیر قدرت فرامنطقه ای حرکت می کند؛ برجام برخی موانع اقتصادی را برطرف خواهد کرد و وزنه های تحریم را از پیش پای توسعه کشور بر می‌د‌ارد.
عراقچی گفت: اگر به مولفه های قدرت مانند منابع خدادادی، اکتسابی، گفتمان، اراده سیاسی، انگیزه قوی و ذهن راهبردی نظام ، بازوی بلند نفوذ منطقه ای را اضافه کنیم، در پسا برجام با قدرت بیشتر به سمت تبدیل شدن به قدرت بزرگ بین المللی حرکت می‌کنیم.با اخبار سیاسی سایت واکنش همراه باشید.
رهـــــــــــــا مسعودی
655 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *