عربستان سفیر ایران را احضار کرد

عربستان سفیر ایران را احضار کرد

پرتال خبری واکنش: به نقل از شبکه الجزیره، در پی اعتراضات مقامات ایران از به شهادت رساندن شیخ نمر باقر النمر، روحانی برجسته شیعه، وزارت خارجه عربستان سفیر کشورمان را احضار کرد.
وزارت خارجه عربستان با احضار سفیر ایران، یادداشت اعتراض آمیز شدیداللحنی را تسلیم وی کرد. یک مقام مسئول در وزارت خارجه عربستان اعلام کرد: عربستان اظهارات مداخله جویانه در امور این کشور را به شدت تقبیح می کند.
طبق اعلام خبرگزاری فرانسه، در بیانیه وزارت خارجه عربستان ادعا شده است: “ایران کشوری حامی تروریسم است و رژیم آن از فرقه گرایی کورکورانه پیروی می کند.” در این بیانیه همچنین ادعا شده است:  “عربستان تمامی سخنان مداخله جویانه  رژیم ایران را به شدت محکوم می کند. عربستان تأکید می کند ایران آخرین کشوری در جهان است که می تواند دیگران را به حمایت از تروریسم متهم کند؛ چرا که کشوری حامی تروریسم است و از سوی سازمان ملل و بسیاری از دولتهای جهان محکوم شده است.”
از سوی دیگر، ریاض اعلام کرد ایران مسئول کامل حمایت از سفارت عربستان در تهران و کنسولگری این کشور در مشهد است. شب گذشته در پی اعدام ظالمانه شیخ نمر، روحانی برجسته شیعه در عربستان، جمعی از هم وطنان کشورمان مقابل سفارت و کنسولگری این کشور تجمع کردند.با اخبار بین الملل سایت واکنش همراه باشید.