علت حادثه مترو کیانشهر مشخص شد

علت حادثه مترو کیانشهر مشخص شد

ریزش مترو کیانشهر 5 مجروح تاکنون برجای گذاشته و امدادرسانی ادامه دارد.

پرتال خبری واکنش:5 مجروح در حادثه ریزش مترو کیانشهرحسن عباسی سخنگوی اروژانس تهران با اشاره به حادثه ریزش مترو در کیانشهر گفت: این حادثه ساعت 17:30 در خط 6 مترو رخ داده و تاکنون 5 مجروح توسط امدادگران هلال احمر از ایستگاه و تونل در حال ساخت خارج و به مراکز درمانی منتقل شده اند.

وی ادامه داد: در حال حاضر دو دستگاه اتوبوس آمبولانس، 4 دستگاه آمبولانس و دو خودروی فرماندهی در محل حضور دارند.به گفته عباسی این حادثه در کارگاه مترو بوده و  امدادرسانی ادامه دارد.گفتنی است بنا بر اعلام شهرداری تهران ریزش در داخل تونل مترو بوده است و آسیبی به سطح زمین نرسیده است.

سخنگوی سازمان آتش نشانی شهرداری تهران: پنج نفر در تونل مترو محبوس شدند/ یک نفر زنده خارج شد

جلال ملکی با بیان اینکه تعداد محبوسین حادثه تونل مترو کیانشهر ۵ نفر مشخص شده بوده است، گفت: در حال موقعیت یابی محبوسین این حادثه هستیم.

وی با اشاره به اینکه یکی از محبوسین با ما ارتباط کلامی برقرار کرده است، افزود: عملیات خارج کردن این افراد آغاز شده است.سخنگوی سازمان آتش نشانی شهرداری تهران در خصوص اینکه ۱۵ نفر در دقایق اولیه توسط آتش‌نشانان خارج شدند، ادامه داد: ۵ نفر نیز در زیر آوار محبوس شدند که تاکنون یک نفر از آنها موقعیت‌یابی و زنده خارج و ۴ نفر دیگر نیز موقعیت‌یابی شدند.

نخستین تصویر از ریزش دیوار در مترو کیانشهر
حادثه ریزش دیوار در ایستگاه مترو کیانشهر حوالی ساعت 17:30 در کارگاه خط شش مترو واقع در کیانشهر خیابان صالحی به اورژانس اطلاع داده شد.در این حادثه 11نفر از عوامل پیمانکار ایستگاه مترو زیر آوار ماندند که تاکنون هشت نفر نجات یافته‌اند.
علت حادثه مترو کیانشهر مشخص شد

انتقال ۹ نفر از مصدومان حادثه متروی کیانشهر به بیمارستان

خبرگزاری فارس: حسن عباسی با اشاره به حادثه متروی کیانشهر اظهار داشت: نیروهای اورژانس بلافاصله پس از اطلاع از این حادثه 10 آمبولانس و 2 اتوبوس‌آمبولانس به محل اعزام کردند.

وی با اشاره به اینکه 3 خودروی ستادی اورژانس نیز در محل حادثه حضور دارد، گفت: نیروهای اورژانس تاکنون 9 نفر از مصدومان را از زیر آوار خارج کردند.

سخنگوی اورژانس تهران در پایان خاطرنشان کرد: خوشبختانه تاکنون این حادثه مرگ حادثه دیدگان را به همراه نداشته و مصدومان نیز به نزدیک‌ترین مرکز درمانی انتقال یافته‌اند.

احتمال کشته شدن 4 کارگر در حادثه مترو
خبرگزاری میزان: عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: طبق آمار اولیه پیش بینی می شود در حادثه ریزش تونل مترو 4 تن جان خود را از دست داده باشند.
ابوالفضل قناعتی در گفت و گو با خبرنگار گفت: ساعت 17:30 دقیقه امروز چهارشنبه 17 شهریور حادثه ریزش تونل در حال احداث مترو در خط 6 گزارش شدوی افزود: این حادثه در ایستگاه در حال احداث کیانشهر اتفاق افتاده و تعدادی کارگر در زیر آوار محبوس شده اند.

عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران از احتمال کشته شدن 4 کارگر خبر داد و اظهار کرد در دقایق ابتدایی این حادثه تعدادی از کارگران با کمک نیروهای امدادی از زیر آوار خارج شده اما پیش بینی می شد از میان کارگران مفقود در زیر آوار 4 تن از آنها جان خود را از دست داده باشند.

قناعتی تاکید کرد: در این ایستگاه دستگاه حفاری در حال فعالیت نبوده و کارگران عملیات خود را به صورت دستی پیش می برده اند.

اعزام سگ‌های تجسس به محل حادثه مترو

خبرگزاری ایسنا: سخنگوی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر از اعزام سگ‌های تجسس و زنده‌یاب به محل حادثه ریزش تونل مترو خبر داد.

«سید مصطفی مرتضوی» در گفت‌وگویی درباره اقدامات هلال احمر و سازمان امداد و نجات در حادثه ریزش کارگاه مترو اظهار کرد: در ساعت 17:45 امروز این حادثه به سازمان امداد و نجات اطلاع داده شد که بلافاصله یک تیم پیشرو از جمعیت هلال احمر شهرری و یک تیم پشتیبانی از جمعیت هلال احمر استان تهران به محل حادثه واقع در مترو تهران ایستگاه کیانشهر اعزام شد.

وی با بیان اینکه دو تیم آنسَت (سگ‌های تجسس و زنده‌یاب) نیز به محل اعزام شدند اظهار کرد: برابر گزارش‌های اولیه، این حادثه 15 حادثه‌دیده در پی دارد که امدادرسانی به آن‌ها در حال انجام است.

همچنین حسن عباسی، سخنگوی اورژانس تهران نیز از افزایش شمار مجروحان حادثه ریزش تونل مترو به 6 تن خبر داد و گفت: عوامل اورژانس، شش نفر از حادثه‌دیدگان را به بیمارستان شهدای هفتم تیر منتقل کردند. همچنین دو تن دیگر نیز دچار مصدومیت سطحی شده بودند که به شکل سرپایی در محل تحت درمان قرار گرفتند.

عباسی افزود: در حال حاضر 10 دستگاه آمبولانس و 2 دستگاه اتوبوس آمبولانس در محل حادثه حضور دارد که خودروی فرماندهی اورژانس نیز ناظر بر عملکرد امدادگران اورژانس است.

4 محبوس حادثه مترو موقعیت‌یابی شدند

خبرگزاری مهر: سیدجلال ملکی در گفتگو با خبرنگار گفت: این حادثه در ساعت ۱۷ به سامانه آتش‌نشانی شهر تهران اعلام شد.

وی با بیان اینکه بلافاصله مأموران ۵ ایستگاه آتش‌نشانی به محل حادثه اعزام شدند، گفت: در نخستین دقایق حادثه، ۱۵ نفر از مصدومان شناسایی و خارج شدند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی شهر تهران اضافه کرد: بر اساس اطلاعاتی که به‌دست آورده‌ایم، پنج نفر زیر آوار محبوس بودند که یک جوان ۳۰ ساله زنده از زیر آوار خارج شد.

وی ادامه داد: چهار نفر همچنان در زیر آوار محبوس هستند، اما موقعیت‌یابی شده‌اند که امیدواریم این چهار نفر نیز زنده خارج شوند.

ملکی درباره علت این حادثه تصریح کرد: این موضوع بعدا توسط شرکت مترو تهران بررسی و اطلاع‌رسانی خواهد شد.

جسد ۳ کارگر حادثه مترو کیانشهر به بیرون کشیده شد

خبرگزاری تسنیم: جسد 3 تن از کارگران محبوس شده در زیر آوار در حادثه کارگاه مترو کیانشهر امشب به بیرون کشیده و به خارج از آوار انتقال یافت.

عملیات امداد و نجات برای یک کارگر دیگر محبوس شده در زیر آوار ادامه دارد.

ساعت 17:2 دقیقه امروز، حادثه در کارگاه در حال ساخت مترو واقع در محله کیانشهر به سامانه 125 اعلام و 5 ایستگاه به همراه لودر بیل مکانیکی و نیروهای پشتیبانی به محل حادثه اعزام شد.

اعلام اسامی کشته شده‌ها و مجروحان حادثه مترو کیانشهر

خبرگزاری تسنیم: اسامی کشته شده‌ها و مجروحان حادثه ریزش کارگاه مترو کیانشهر به قاضی مرادی بازپرس ویژه قتل پایتخت اعلام شد.

بر این اساس هادی علیزاده، غلامرضا علیزاده و رضا بهرامی از دنیا رفته‌اند و احمد رسولی، مفقود شده افغانی حادثه است.

همچنین مسعود غلامی، احمد حاجی‌زاده (افغانستانی)، سعید نوری (افغانستانی)، خلیل یونسی (افغانستانی)، غلام تاجیک و قدرت‌الله تابع در این حادثه مجروح شدند.

مجروحان این حادثه به بیمارستان هفتم تیر انتقال یافتند و تلاش برای یافتن آخرین نفر ادامه دارد.

شهردار تهران در محل حادثه مترو کیانشهر حضور یافت/ خارج شدن جسد آخرین فوتی حادثه از زیر آوار
خبرگزاری تسنیم: محمد باقر قالیباف شهردار تهران در محل حادثه ریزش آوار کارگاه مترو کیانشهر حاضر شد.همچنین جسد آخرین فوت شده این حادثه نیز از زیر آوار به بیرون کشیده شد تا شمار فوتی‌ها به 4 نفر برسد.

6 نفر در این حادثه مجروح و به بیمارستان هفتم تیر انتقال یافتند.

هر چهار جسد پیدا شد/ علت حادثه ریزش مترو مشخص شد/ راننده بیل مکانیکی مقصر است
خبرگزاری میزان: عضو هیئت ریسه شورای شهر تهران گفت: هر چهار جسد کارگران مترو کیانشهر خارج شده است. علت این حادثه مشخص شد.
ابوالفضل قناعتی عضو هیئت رئیسه شورای شهر در گفت و گو با خبرنگار اظهار  داشت: راننده بيل مكانيكي بايد براي برداشتن سگمنت ها به صورت تک تک  اقدام مي كرد.وی ادامه داد: هنگامی که راننده براي برداشتن اولين سگمنت اقدام مي كند سگمنت ها به طول ٦٠ متر همگی ریزش می کنند.

وی با بیان اینکه دو کشته این حادثه ایرانی و دو کشته دیگر افغان هستند، گفت:راننده بيل مكانيكي فوت شده است و بررسي ها براي مشخص شدن اینکه آیا این فرد مقصر بوده است، آغاز شده اما بررسی های اولیه نشان می دهد راننده بیل مکانیکی مقصر است.

به گفته عضو شورای شهر پيمانكار امارگيري کارگران را انجام داده و آمار نهایی تلفات همان چهار نفر است.

وی افزود: هر چهار جسد خارج شده است.