علت همراهی حسین فریدون با تیم هسته ای ایران

erfan khoshkhoo (14 of 23)-4

به وین یک عضو تیم مذاکره کننده کشورمان درباره حضور آقای حسین فریدون دستیار ویژه ریاست محترم جمهور  در این دور از مذاکرات گفت: با توجه به تراکم دیدار ها و بالتبع فشردگی جلسات سیاسی ،فنی و کارشناسی هیات ایرانی با اعضای مختلف گروه امکان عزیمت و حضور آقای ظریف به تهران جهت ارائه گزارش به رئیس جمهوری محترم بنا به درخواست وی  آقای فریدون جهت حضور در این دور از مذاکرات به وین سفر کرد تا گزارشی تفصیلی  از آنچه که در دور اخیر مذاکرات روی داده است به اطلاع آقای دکتر  روحانی برساند.

این عضو هیات مذاکره کننده  کشورمان با اشاره به طولانی بودن این دور از گفتگوها این اقدام را امری بدیهی دانست  و رسانه ها را از هرگونه گمانه زنی  بی اساس بر حذر داشت.

گفتنی است؛ جان کری وزیر خارجه آمریکا، ساعتی پیش وارد وین شد و در ساعت 11 به وقت وین با “کاترین اشتون” مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا دیدار کرد.

“جان کری” در جمع خبرنگاران گفت: هنوز شکاف‌های قابل توجهی در مذاکرات باقی است.وی ادامه داد: باید ببینیم چه کاری می‌توانیم برای پیشرفت در روند مذاکرات انجام دهیم.

کری اظهار داشت: این موضوعی حیاتی است که اطمینان حاصل کنیم ایران به سمت توسعه سلاح هسته‌ای نمی‌رود و برنامه هسته‌ایش صلح آمیز است.