کافه گردش
aمطالب پیشنهادی
۷ مرداد ۱۳۹۵, ۹:۲۳ ق.ظ

علم الهدی: با فشار نمیتوان کسی را محجبه کرد

 علم الهدی: با فشار نمیتوان کسی را محجبه کرد
نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی با بیان اینکه برای مبارزه با بدحجابی باید یک جریان مردمی به وجود بیاید، برخورد نظامی و انتظامی با این مشکلات را در حد پدافند فرهنگی عنوان کرد.
پرتال خبری واکنش: آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی در گردهمایی ائمه جمعه استان خراسان رضوی در مشهد گفت: امر به‌ معروف و نهی از منکر وظیفه مردم است و در برابر ناهنجاری‌ها مسئول هستند، بنابراین نباید فقط از نظام توقع داشته باشند، این مشکلات را رفع کند.

وی افزود: اگر جامعه نسبت به فرد بی‌حجاب عکس‌العمل نشان دهد و چنین فردی با نفرت عمومی، اعتراض و بی‌توجهی مردم روبه‌رو شود به رعایت حجاب مقید می‌شود.

امام‌ جمعه مشهد از امامان جمعه خواست در مدیریت وضع فرهنگی شهر خود به مردم رجوع کنند و تأکید کرد: باید مردم را به صحنه آورد تا یک جریان مردمی به وجود آید که منکر شرعی را دفع کند.

آیت‌الله علم‌الهدی افزود: امامان جمعه در یک دور باطل از توقعات قرارگرفته‌اند که در آن مردم از وی انتظار دارند تا با ابزار حکومتی مشکلات را حل کند.

وی با بیان اینکه نظام انتظار دارد امامان جمعه با ارتباطی که با مردم‌ دارند آن‌ها را در کارها وارد کند و با واسطه امامان جمعه مورد حمایت مردم قرار بگیرد، تبیین کرد: تکیه مردم به امامان جمعه به علت تشابه و مشارکت فکری امامان جمعه نیست، بلکه به امام‌ جمعه به‌ عنوان نماینده نظام می‌نگرند که از راه‌های حکومتی مشکلات خود را حل‌وفصل کنند.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی با تأکید بر اینکه مردم در برخورد با مفاسد اجتماعی و به‌ خصوص بدحجابی‌ها توقع دارند با ابزار قدرت این مسائل ریشه‌کن شود، تصریح کرد: باید دانست مسئولان نظام و محورهای اقتدار از قبیل نیروی انتظامی و قوه قضائیه در استفاده از ابزار قدرت دارای محدودیت‌هایی هستند و تا اندازه‌ای می‌توان از این ابزارها استفاده کرد.

آیت‌الله علم‌الهدی برخورد نظامی و انتظامی با مشکلات بدحجابی را در حد پدافند فرهنگی دانست و تأکید کرد: نمی‌توان با فشار سرنیزه بی‌حجاب را محجبه کرد؛ اینکه مردم خودکاری نکنند و فقط از مسئولان توقع داشته باشند داستان قوم بنی‌اسرائیل را به ذهن متبادر می‌کند که حضرت موسی را تنها گذاشتند و از موسی خواستند تا او باخدایش به جنگ برود.

سارا ابراهیمی
400 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.
این کار در توسعه وردپرس کمک شایانی خواهد کرد. برای نوشتن دیدگاه اینجا را کلیک کنید

  1. ali در تاریخ ۹ مرداد ۱۳۹۵:
    Thumb up 0 Thumb down 0

    فراموش نکنیم که کشف حجاب اسانتر از وضع ان است بخصوص که حضور زنان در جامعه برخلاف قدیم گسترده تر و ترس از بیگانه و نامحرم در انها از بین رفته و راحتی خودرا در چنین شرایطی پوشش راحت تر و رفتار جسورانه تر می بینند

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *