فاش شدن عملیات نظامی آمریکا علیه داعش در سوریه

در این عملیات میان نظامیان آمریکایی و نیروهای داعش، تبادل آتش صورت گرفت اما در نهایت مشخص شد گروگان های آمریکایی در این محل حضور ندارند.

دولت آمریکا فاش کرد برای نجات شهروندانش از دست داعش در سوریه عملیات نظامی انجام داده است.

به گزارش عصر ایران به نقل از رویترز، دولت آمریکا اعلام کرد این کشور در عملیات ویژه نظامی در سوریه، تلاش کرد چند شهروند خود از جمله یک خبرنگار را از دست داعش نجات دهد اما این عملیات با شکست مواجه شد.

شماری از مقامات آمریکایی گفته اند نظامیان این کشور تلاش کردند خبرنگار و تعداد دیگری از گروگان های آمریکایی در اختیار داعش را از طریق ماموریت محرمانه و سری در سوریه آزاد کنند اما گروگان ها در محل عملیات حضور نداشتند.

” جیمز فولی” خبرنگار آمریکایی که به دست داعش سر بریده شد

اخبار,اخباربین الملل, عملیات نظامی آمریکا علیه داعش در سوریه

در این عملیات میان نظامیان آمریکایی و نیروهای داعش، تبادل آتش صورت گرفت اما در نهایت مشخص شد گروگان های آمریکایی در این محل حضور ندارند.

این ماموریت که با مجوز باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا و براساس اطلاعات سازمان جاسوسی این کشور صورت گرفت در تابستان جاری انجام شد.

مقامات آمریکایی تنها پس از گذشت یک روز از انتشار فیلم سربریدن ” جیمز فولی” خبرنگار آمریکایی توسط داعش، این موضوع را اعلام کردند.

داعش به تازگی با انتشار فیلمی از سربریدن خبرنگار آمریکایی، ضمن تهدید واشنگتن اعلام کرد این اقدام را در واکنش به حملات هوایی آمریکا به مواضع داعش در عراق انجام داده است. این خبرنگار آمریکایی دو سال پیش در سوریه ناپدید شده بود.

گروه داعش که هم اکنون مناطق وسیعی را در شمال عراق و سوریه اشغال کرده دست به کشتار گسترده غیرنظامیان زده است.

داعش تهدید کرده “استیفن سوتلوف” خبرنگار آمریکایی را میکشد

اخبار,اخباربین الملل, عملیات نظامی آمریکا علیه داعش در سوریه

جنگنده های آمریکایی در روزهای اخیر مواضع داعش در شمال عراق را بمباران کردند. این حملات ادامه دارد.

داعش تهدید کرد در صورت ادامه حملات هوایی آمریکا علیه داعش، این گروه، خبرنگار آمریکایی دیگری به نام “استیون ساتلاف” را سر می برد.

مسؤولان آمریکایی به تاریخ دقیق عملیات نظامی در سوریه اشاره ای نکردند اما گفته اند این عملیات نظامی مربوط به دو هفته اخیر نبوده است.

در این عملیات، شماری از نظامیان ویژه آمریکا با استفاده از بالگرد و دیگر هواپیماها در منطقه هدف در خاک سوریه پیاده شده و با اعضای داعش درگیر شدند. در این درگیری شماری از اعضای داعش کشته شدند.

به نظر می رسد این حادثه، نخستین درگیری زمینی مستقیم میان نظامیان آمریکا و افراد مسلح داعش است.

از میان گروگان های آمریکایی “استیفن سوتلوف” روزنامه نگار آمریکایی است که داعش تهدید کرده او را نیز خواهد کشت.

جان کربی سخنگوی وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون)  این ماموریت به صورت ویژه بر شبکه ربایندگان در داعش متمرکز بود.