فینالیست‌های وزن 85کیلو مشخص شدند

پرتال خبری واکنش:در ادامه مسابقات روز سوم و پایانی ر‌قا‌بت‌های کشتی فرنگی قهرمانی جهان که از ساعت 21:30 شب گذشته در لاس‌وگاس آمریکا آغاز شده است، نفرات راه یافته به فینال وزن 85 کیلوگرم مشخص شدند.

کشتی

رستم آساکالوف ازبکستانی با پیروزی 11 بر صفر (ضربه فنی) مقابل رامی هیتانمی از فنلاند فینالیست شد تا اخلاقی هم شانس کسب مدال برنز را پیدا کند. در دیگر دیدار مرحله نیمه نهایی ژان بلنیوک از اوکراین با نتیجه 3 بر یک از سد سامان طهماسبی، فرنگی کار ایرانی الاصل تیم آذربایجان که تا پیش از این فوق العاده کار کرده بود گذشت و به دیدار پایانی راه یافت تا طهماسبی هم در دیدار رده بندی برای کسب مدال برنز تلاش کند. البته طهماسبی با این نتیجه سهمیه المپیک را کسب کرد.

حبیب‌الله اخلاقی نماینده کشورمان در وزن 85 کیلوگرم که با شکست در سومین دیدارش از حضور در نیمه نهایی بازمانده بود با راهیابی حریفش به فینال به گروه شانس مجدد رفت تا برای کسب مدال برنز و سهمیه المپیک مبارزه کند. وی برای حضور در دیدار رده بندی و گرفتن سهمیه المپیک باید با عامر هروستانوویچ از اتریش مبارزه کند. در این وزن 42 کشتی‌گیر حضور دارند.

با توجه به نتایج کسب شده قهرمانی روسیه که پیش از این مسجل شده بود، قطعی شد و آذربایجان هم نایب قهرمانی اش را قطعی کرد. اوکراین هم بر سکوی سوم مسابقات جهانی ایستاد و ایران باید امیدوار باشد تا جایگاه چهارمی خود را حفظ کند چرا که در صورت ناکامی اخلاقی و حضور کشتی گیر آلمانی در دیدار رده بندی و کسب مدال برنز حتی شاید این چهارمی به عنوان پنجمی تبدیل شود. ایران در حال حاضر 23 و آلمان 18 امتیاز دارند