کافه گردش
aمطالب پیشنهادی
۱۷ بهمن ۱۳۹۴, ۱:۲۴ ب.ظ

قائدرحمت: سفره یارانه به اشتباه برای همه پهن شد

سخنگوی کمیسیون اجتماعی گفت: طبق مصوبه کمیسیون اجتماعی یارانه ۱۵ میلیون ثروتمند قطع و به مستمندان اختصاص می یابد.
قائدرحمت: سفره یارانه به اشتباه برای همه پهن شدپرتال خبری واکنش: عباس قائدرحمت پیرامون طرح جدید دولت برای حذف یارانه‌ها گفت: در این طرح آمده که در سال آینده دولت یارانه ۱۵ میلیون یارانه بگیر پردرآمد را حذف کند و طرح مذکور براساس توافق دولت، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و اکثر اعضای کمیسیون اجتماعی است.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی اظهار داشت: کلیات بودجه سال ۹۵ در کمیسیون اجتماعی به تصویب رسیده و طبق این مصوبه یارانه ۱۵ میلیون نفر از اقشار ثروتمند در سال ۹۵ قطع و به مستمندان اختصاص خواهد یافت.

رحمت با بیان اینکه طبق این طرح ثروتمندان می‌توانند فقرا را انتخاب کنند تصریح کرد: این مبلغ با شناسایی وزارت کار و همچنین مشورت با خود یارانه بگیرانی که یارانه‌شان قطع می‌شود به اقشار آسیب‌پذیر پرداخته خواهد شد.

نماینده درود و ازنا با بیان اینکه این پیشنهاد فعلا در کمیسیون اجتماعی مطرح و تصویب شده است تصریح کرد: این طرح باید در کمیسیون تلفیق و همچنین صحن علنی تصویب شود و سپس شورای نگهبان آن را تأیید کند و در صورت طی شدن همه این مراحل، این طرح جزء لایحه بودجه امسال لحاظ خواهد شد.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی با بیان اینکه یارانه اقشار پردرآمد جامعه به تدریج و طبق قانون باید حذف شود تا مشکلات اقشار کم درآمد جامعه حل شود اظهار داشت: قانون هدفمندی یارانه‌ها به واقع باید هدفمند شود و به کسانی برسد که استحقاقش را دارند.

رحمت با اشاره به اینکه در ابتدا به اشتباه سفره یارانه برای همه پهن شد و حال جمع کردنش سخت است ادامه داد: شناسایی و حذف یارانه اقشار پردرآمد جامعه باید بر اساس شاخص‌ها و آیین نامه‌‌ای که وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تهیه می‌کند صورت گیرد تا رفاه اجتماعی برای اقشار آسیب‌پذیر جامعه ایجاد شود.با اخبار سایت واکنش همراه باشید.

رهـــــــــــــا مسعودی
485 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *