قاضی‌پور: هیات رئیسه استیضاح وزیر نیرو را اعلام وصول کند

2371678_575

نادر قاضی پور در نشست علنی امروز (چهارشنبه 4 تیرماه) مجلس شورای اسلامی در اخطار قانون اساسی گفت: براساس قانون استیضاح وزیران حق مسلم نمایندگان مجلس است.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: نمایندگان بسیاری از شهرهای کشور نامه استیضاح وزیر نیرو را به دلیل مشکلات موجود در زمینه آبرسانی و عدم رسیدگی کافی به موضوع خشکسالی تالاب‌ها و رودخانه‌ها امضا کردند؛ بنابراین باید هیات رئیسه این استیضاح را اعلام وصول کند.

قاضی‌پور افزود: باید به مشکلات کمبود آب به طور جدی رسیدگی کرد این مسئله تا آنجا مهم است که می‌گویند جنگ‌های آینده بر روی موضوع تامین آب خواهد بود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس یادآور شد: چیت‌چیان باید در زمینه مشکلات کمبود آب شرب کشاورزی و مسائل دیگری مانند مهار آب رودخانه‌ها و خشکسالی دریاچه‌ها جواب قانع کننده‌ای به مجلس بدهد و در صورتی که تا ده روز نتواند نمایندگان را قانع کند او را از وزارت عزل خواهیم کرد.

باهنر در پاسخ به اخطار قانون اساسی قاضی‌پور گفت: استیضاح حق مسلم نمایندگان است اما بهتر است که به هیات رئیسه مجلس کمک  و تلاش شود که استیضاح‌ها به صورت جمعی مطرح شود.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه موضوع استیضاح در کشور بسیار مهم است بنابراین اگر نمایندگان به هیات رئیسه زمان بدهند کار مطلوبی خواهد بود و هیات رئیسه در صورتی که نتواند نمایندگان متقاضی استیضاح را قانع کند، مکلف است استیضاح یک یا چند وزیر را اعلام وصول کند.