کافه گردش
اجتماعی
۴ تیر ۱۳۹۳, ۱۲:۵۱ ب.ظ

قاضی‌پور: هیات رئیسه استیضاح وزیر نیرو را اعلام وصول کند

2371678_575

نادر قاضی پور در نشست علنی امروز (چهارشنبه ۴ تیرماه) مجلس شورای اسلامی در اخطار قانون اساسی گفت: براساس قانون استیضاح وزیران حق مسلم نمایندگان مجلس است.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: نمایندگان بسیاری از شهرهای کشور نامه استیضاح وزیر نیرو را به دلیل مشکلات موجود در زمینه آبرسانی و عدم رسیدگی کافی به موضوع خشکسالی تالاب‌ها و رودخانه‌ها امضا کردند؛ بنابراین باید هیات رئیسه این استیضاح را اعلام وصول کند.

قاضی‌پور افزود: باید به مشکلات کمبود آب به طور جدی رسیدگی کرد این مسئله تا آنجا مهم است که می‌گویند جنگ‌های آینده بر روی موضوع تامین آب خواهد بود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس یادآور شد: چیت‌چیان باید در زمینه مشکلات کمبود آب شرب کشاورزی و مسائل دیگری مانند مهار آب رودخانه‌ها و خشکسالی دریاچه‌ها جواب قانع کننده‌ای به مجلس بدهد و در صورتی که تا ده روز نتواند نمایندگان را قانع کند او را از وزارت عزل خواهیم کرد.

باهنر در پاسخ به اخطار قانون اساسی قاضی‌پور گفت: استیضاح حق مسلم نمایندگان است اما بهتر است که به هیات رئیسه مجلس کمک  و تلاش شود که استیضاح‌ها به صورت جمعی مطرح شود.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه موضوع استیضاح در کشور بسیار مهم است بنابراین اگر نمایندگان به هیات رئیسه زمان بدهند کار مطلوبی خواهد بود و هیات رئیسه در صورتی که نتواند نمایندگان متقاضی استیضاح را قانع کند، مکلف است استیضاح یک یا چند وزیر را اعلام وصول کند.

سپیده تدین
382 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *