کافه گردش
aمطالب پیشنهادی
۲۹ آذر ۱۳۹۵, ۹:۲۰ ق.ظ

قرارداد ایران با ایرباس نهایی شد

مدیرعامل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (ایران ایر) گفت: براساس برنامه ریزی های انجام شده قرارداد خرید ۱۰۰ فروند هواپیمای مسافری با شرکت ایرباس نهایی شده است و این شرکت تا سال ۲۰۱۷ هفت یا هشت فروند هواپیما تحویل ایران ایر می دهد.

پرتال خبری واکنش: فرهاد پرورش در جمع خبرنگاران گفت: براساس برنامه ریزی های انجام شده شرکت سازنده هواپیمای ATR هشت فروند هواپیما را براساس قراردادی که آماده امضا شده به ایران ایر تحویل می دهد.

وی با اشاره به امضای قرارداد خرید ۸۰ فروند هواپیما از شرکت بوئینگ اظهار داشت: هر چند که این قرارداد هفته گذشته امضا شد اما بوئینگ نخستین هواپیمای خود را در آوریل ۲۰۱۸ به ایران ایر تحویل می دهد.

پرورش با بیان اینکه قرارداد خرید ۱۰۰ فروند هواپیما از شرکت ایرباس در مراحل نهایی شدن قرار دارد، گفت: نمایندگان ایرباس از هفته گذشته در ایران حضور دارند تا بتوانیم با بررسی تمام زوایای مهم این قرارداد را به امضا برسانیم.

مدیرعامل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران یادآور شد: هر چند ارزش اسمی قرارداد خرید ۱۱۸ فروند هواپیما از ایرباس ۲۵ میلیارد دلار اعلام شده و هواپیماهای ۳۸۰ از این قرارداد حذف شده ، رقم قرارداد ما با ایرباس بیش از ۱۰ میلیارد دلار نخواهد بود.

رهـــــــــــــا مسعودی
223 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *