قشقاوی از انتقال ۲۳ زندانی ایرانی از افغانستان به داخل کشور خبر داد

 قشقاوی از انتقال ۲۳ زندانی ایرانی از افغانستان به داخل کشور خبر داد

معاون کنسولی، مجلس و امور ایرانیان خارج از کشور وزارت امور خارجه کشورمان از انتقال 23 زندانی ایرانی از افغانستان به داخل کشور خبر داد.
پرتال خبری واکنش: حسن قشقاوی معاون کنسولی، مجلس و امور ایرانیان خارج از کشور وزارت امور خارجه کشورمان اظهار داشت: با پیگیری سفارت جمهوری اسلامی ایران در کابل ، وزارت امور خارجه و اداره کل همکاری های بین المللی وزارت دادگستری در چارچوب موافقتنامه انتقال محکومان در حبس، بین جمهوری اسلامی ایران و  افغانستان مصوب اسفند ماه سال  1388 مجلس شورای اسلامی و بر اساس سومین نشست کمیسیون مشترک کنسولی بین دو کشور، 21 نفر از هموطنان محکوم به حبس در زندان های افغانستان صبح امروز به ایران منتقل شدند. در این راستا طی روز های آینده دو نفر دیگر از ایرانیان زندانی در افغانستان به ایران انتقال خواهند یافت.

وی افزود: طبق موافقت نامه مزبور میان دو کشور قرار است زندانیان تبعه افغانستان که واجد شرایط  لازم نیز می باشند در اقدامی متقابل به زندان های کشورشان منتقل شوند. به نظر میرسد با اجرایی شدن این توافق در مرحله نخست و تا پایان ماه جاری، 251 نفر از این محکومان از زندان های چهار استان ایران به افغانستان انتقال یابند.