کافه گردش
aمطالب پیشنهادی
۲۱ فروردین ۱۳۹۵, ۱۰:۵۱ ق.ظ

قیمت آپارتمان‌های معاوضه‌ای در پایتخت

پرتال خبری واکنش: در شرایطی که بازار خرید و فروش آپارتمان‌های مسکونی از آخرین روزهای سال گذشته با افزایش نسبی حجم معاملات، نشانه‌های ورود به فاز پیش رونق را از خود نشان داده، در بخشی دیگری از بازار معاملات مسکن هم روند مشابهی حاکم است.

در کنار آن دسته از متقاضیان واحدهای مسکونی که در بنگاه‌های مسکن به دنبال خرید یا فروش آپارتمان هستند، برخی از مالکان که متقاضی تبدیل به احسن کردن ملک خود هستند از طریق انتشار آگهی معاوضه مسیر میانبری را برای تبدیل آپارتمان خود به واحد مسکونی دلخواهشان انتخاب کرده‌اند. مشابه بازار معاملات عادی خرید و فروش مسکن، قیمت‌ها در بازار معاوضه آپارتمان هم اغلب منصفانه و متناسب با شرایط روز قیمت در بازار مسکن است به این معنی که کمتر مالکی برای معاوضه آپارتمان خود با ملک دلخواه، قیمتی بالاتر از ارزش واقعی آپارتمانش را اعلام می‌کند.

از سوی دیگر عمده متقاضیان معاوضه ملک در بازار مسکن مالکانی هستند که قصد تبدیل به احسن کردن ملک خود از کهنه ساز به نوساز یا کوچک متراژ به واحدی با متراژ بالاتر دارند.

به‌عنوان مثال، مالک آپارتمان ۱۱۰ متری، هفت سال ساخت در اتوبان شهید بابایی، شهرک شهید بهشتی، ملک خود را که فاقد سند تفکیکی است با قیمت کل ۳۵۰ میلیون تومان به بازار معاوضه معرفی کرده است. مالک این آپارتمان اعلام کرده که قصد معاوضه آن را با واحد ویلایی در کرج یا شهر قدیم هشتگرد دارد. مالک دیگری در تهرانپارس واقع در خیابان استخر آپارتمان ۴۵ مترمربعی خود را برای تعویض با آپارتمانی ۷۰ مترمربعی در غرب تهران به قیمت کل ۱۵۰ میلیون تومان عرضه کرده است. این آپارتمان ۱۳ ساله با قابلیت تخفیف و قیمتی مناسب‌تر از عرف منطقه فایل شده است. در خیابان معلم، خیابان عطرچی، مالک آپارتمان ۷۰ مترمربعی، ۲۰ سال ساخت واحد مسکونی خود را با قیمت کل ۲۵۰ میلیون تومان برای معاوضه با آپارتمانی ۹۰ مترمربعی در همین منطقه به بازار فروش معرفی کرده که براساس نظر کارشناسان ملکی، مالک قیمت مناسبی تعیین کرده است.

قیمت آپارتمان‌های معاوضه‌ای در پایتخت
رهـــــــــــــا مسعودی
413 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *