کافه گردش
اخبار
۱ آذر ۱۳۹۴, ۱:۴۱ ب.ظ

قیمت آپارتمان‌های ۸۰متری در تهران /جدول

پرتال خبری واکنش:در آبان ماه سال جاری قیمت آپارتمان‌ های ۸۰ متری نوساز شهر تهران بین هر متر مربع ۳ میلیون تا ۹ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان معامله شده است.

در آبان ماه سال جاری در بین آپارتمان‌های ۸۰ متری نوساز معامله‌شده در شهر تهران، کمترین قیمت مربوط به واحدی در محله امامزاده قاسم با متری ۳ میلیون و بیشترین آن مربوط به محله داودیه با متری ۹ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان بوده است.

محله امکانات قیمت هر متر مربع (تومان) قیمت نهایی (تومان)
امامزاده قاسم پارکینگ، انباری، آسانسور ۳ میلیون ۲۴۰ میلیون
میدان شهدا پارکینگ، انباری، آسانسور ۳ میلیون و ۱۲۵ هزار ۲۵۰ میلیون
سلسبیل پارکینگ، انباری، آسانسور ۳ میلیون و ۲۵۰ هزار ۲۶۰ میلیون
خواجه نظام الملک پارکینگ، انباری، آسانسور ۴ میلیون ۳۲۰ میلیون
چهارصد دستگاه پارکینگ، انباری، آسانسور ۴ میلیون و ۶۲ هزار ۳۲۵ میلیون
تهرانپارس پارکینگ، انباری، آسانسور ۴ میلیون و ۱۲۵ هزار ۳۳۰ میلیون
طرشت پارکینگ، انباری، آسانسور ۴ میلیون و ۴۶۲ هزار ۳۵۷ میلیون
تهران نو پارکینگ، انباری، آسانسور ۴ میلیون و ۶۲۵ هزار ۳۷۰ میلیون
نارمک پارکینگ، انباری، آسانسور ۴ میلیون و ۷۷۵ هزار ۳۸۲ میلیون
امیرآباد پارکینگ، انباری، آسانسور ۵ میلیون و ۳۵۰ هزار ۴۲۸ میلیون
گیشا پارکینگ، انباری، آسانسور ۶ میلیون و ۲۵۰ هزار ۵۰۰ میلیون
پونک پارکینگ، انباری، آسانسور ۶ میلیون و ۴۳۷ هزار ۵۱۵ میلیون
گیشا پارکینگ، انباری، آسانسور ۷ میلیون و ۲۵۰ هزار ۵۸۰ میلیون
داودیه پارکینگ، انباری، آسانسور ۹ میلیون و ۲۰۰ هزار ۷۳۶ میلیون

بانک مرکزی در نتیجه آمار و ارقامی که از بازار مسکن در مهرماه منتشر کرد در تحلیلی اعلام کرده است که بررسی تغییرات قیمت مسکن در تهران در ماه‌های اخیر بیانگر آن است که علی رقم کاهش حجم معاملات نسبت به دوره مشابه سال قبل ثبات نسبی قیمت‌ها در بازار برقرار است؛ بنابر این با توجه به اینکه قیمت مسکن در دو سال اخیر تغییر چندانی نداشته، وضعیت فعلی تا حدودی بیانگر کف قیمت مسکن در بازار تهران است. بر این اساس ماه‌های پیش رو، زمان مناسبی برای ورود خریداران مصرفی بازار مسکن ارزیابی می شود.

اما کارشناسان نظر دیگری دارند و معتقدند قیمت مسکن به کف هزینه‌های ساخت رسیده اما با قدرت خرید متقاضیان فاصله دارد. لذا تا زمانی که توان خرید مشتریان مصرفی افزایش نیابد قیمت مسکن به کف واقعی نمی‌رسد.

محمد عدالت خواه – کارشناس مسکن – در این خصوص گفت: هزینه ساخت مسکن بین یک تا ۲ میلیون تومان است و مابقی این قیمت متعلق به سود سازندگان و قیمت زمین است و تا زمانی که این دو مولفه با شرایط اقتصادی کشور در تعادل قرار نگیرند نمی‌توان گفت قیمت مسکن به کف واقعی خود رسیده است.

بنابراین گزارش با وجود گذشت ۲٫۵ سال از رکود حاکم بر بخش مسکن، برخی معتقدند امضای برجام طی هفته‌های اخیر به ایجاد تحرک در بخش مسکن طی ماه‌های پیش رو منجر خواهد شد. در این‌باره رییس اتحادیه مشاوران املاک تهران می‌گوید سال ۱۳۹۵ سال رونق مسکن خواهد بود، اما مشاور وزیر راه و شهرسازی معتقد است تا سه سال آینده نباید منتظر افزایش قیمت مسکن باشیم.

حسین عبده تبریزی – مشاور وزیر راه و شهرسازی در مدیریت و تامین مالی – با بیان این‌که هم‌اکنون ۲۰ میلیارد دلار خانه خالی در ایران داریم هم‌چنین گفت: ۲۷ میلیارد دلار در ۱۰ سال اخیر واحد مسکونی تخریب شد، لذا منتظران بیخودی در انتظار افزایش قیمت مسکن نباشند.

اما حسام عقبایی – رییس اتحادیه مشاوران املاک تهران – در واکنش به صحبت عبده تبریزی گفت: به اعتقاد من در سال ۱۳۹۵ شاهد رونق بازار مسکن خواهیم بود. او هشدار می‌دهد: اگر دولت نخواهد نسبت به رونق مسکن کاری کند، اقتصاد مسکن به ورشکستگی می‌رود و این یعنی اضمحلال بخش مسکن و رکود. بیرون‌ آمدن از شرایط رکود نیز حداقل چهار سال زمان می‌برد.

رهـــــــــــــا مسعودی
453 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *