قیمت اوراق تسهیلات مسکن به ۸۰۰ هزار ریال رسید

139302291428565922797363

قیمت اوراق تسهیلات مسکن در آخرین روز معاملاتی هفته با کاهش ۲ تا ۵ درصدی در حدود ۸۰۰ هزار ریال به فروش رسید.در پایان معاملات روز چهار‌شنبه فرابورس، داد و ستد ۱۵۹ میلیون و ۹۸۷ هزار ورقه بهادار به ارزش ۲۰۱۴ میلیارد و ۶۸ میلیون ریال در ۱۷ هزار و ۱۷۹ دفعه معامله ثبت شد و شاخص فرابورس (آیفکس) با کاهش ۰٫۱۹ درصدی به ۷۲۹٫۵  واحد رسید.
وجود تقاضای ۶٫۵ میلیون سهمی برای گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی و ۳۶٫۶۸۵٫۶۷ میلیون سهمی گروه پتروشیمی سرمایه گذاری ایرانیان این شرکت‌ها را در راس حجم معاملات فرابورس قرار داد؛ بعلاوه این که توسعه خدمات دریایی و بندری سینا با ۶۹٫۷۸ میلیارد ریال معامله بیشترین ارزش معاملات را به نام خود ثبت کرد.
بیمه «ما»، بیمه کارآفرین و بیمه نوین از بالاترین رشد قیمت برخوردار شدند و در آن‌سوی بازار، توسعه خدمات دریایی و بندری سینا، گسترش تجارت و سرمایه ایرانیان و افرانت بیشترین کاهش را داشتند.
در بازار ETF نیز ۳۱۴ هزار و ۴۲۱ واحد صندوق‌ قابل معامله اطلس با ارزش ۲٫۸۶ میلیارد ریال معامله شد و اوراق تسهیلات مسکن هم با کاهش ۲ تا ۵ درصدی در حدود ۸۰۰ هزار ریال به فروش رسید. در جریان معاملات اوراق با درآمد ثابت هم در آخرین روز از ثبت سفارس اوراق اجاره بوتان ۹۲۸ هزار و ۶۰۰ ورقه باقیمانده پذیره نویسی شد.