کافه گردش
aمطالب پیشنهادی
۲۹ بهمن ۱۳۹۴, ۱۲:۴۳ ب.ظ

قیمت خودروهای داخلی ۲۹ بهمن /جدول

نمایشگاه‌داران اذعان می‌کنند «با این‌که حدود یک ماه به پایان سال ۹۴ باقی مانده، بازار خرید و فروش هنوز داغ نشده و در رکود کامل به‌سر می‌برد.»
به طور معمول هر چه به روزهای پایانی سال و شب عید نزدیک می‌شویم، طبق سال‌های گذشته مردم منتظر تغییر و تحول در بازار خودرو از لحاظ قیمت، آپشن و مدل هستند و نمایشگاه‌داران و فعالان بازار خودرو نیز انتظار افزایش خرید و معاملات را می‌کشند.
پرتال خبری واکنش: در سال‌های گذشته در شب عید و چند هفته به پایان سال، بازار خودرو تب و تاب شدیدی به خود می‌گرفت و داغ می‌شد. مردم نیز شتاب و عجله بیشتری برای خرید خودرو داشتند.
یکی از مهم‌ترین دلایل ایجاد این تب و تاب، صحبت‌های خودروسازان در پایان هر سال بود که اعلام می‌کردند سال جدید خودرو گران می‌شود؛ آن هم به علت تحریم، گرانی دلار و… مردم نیز از ترس گرانی، قبل از سال جدید خودرو خود را تغییر می‌دادند و جابه‌جا می‌کردند.
اما امسال که دیگر موضوع تحریم و گرانی دلار مطرح نیست و حتی تحریم‌ها نیز برداشته شده و صحبتی نیز از سوی مدیران کارخانه‌های خودروسازی برای تغییر قیمت خودرو نشده است، به نظر می‌رسد مردم نیز خیلی عجله‌ای برای تغییر یا خرید خودرو ندارند.
از آن طرف، چند روزی است که خودروهای با مدل ۹۵ به بازار عرضه شده و از لحاظ قیمتی هیچ تغییر نداشته‌اند.
براساس گزارش میدانی که از فعالان بازار خودرو تهیه شده، نمایشگاه‌داران اذعان می‌کنند «با این‌که حدود یک ماه به پایان سال ۹۴ باقی مانده، اما بازار خرید و فروش هنوز داغ نشده و در رکود کامل به‌سر می‌برد.» این در حالی است که فعالان بازار خودرو تمام امیدشان به چند هفته باقی مانده از سال است.
بنا به این گزارش، در حال حاضر در بازار خودرو پراید ۱۳۱ با قیمت ۱۹ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان و پراید ۱۱۱ با قیمت ۲۰ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان به فروش می‌رود.
در همین حال، پژو۴۰۵ بنزین‌سوز ۲۹ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان، پژو ۴۰۵ دوگانه‌سوز ۳۱ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان، پژو۲۰۶ تیپ پنج ۳۶ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان، پژو ۲۰۶ تیپ دو ۳۳ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان، پژو پارس دوگانه ۳۷ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان و پژو پارس سال ۳۶ میلیون و ۵۵۰ هزار تومان است.
در بازار خودرو سمند EF7 نیز ۳۳ میلیون تومان و سمند LX 30 میلیون و ۷۰۰ هزار تومان قیمت دارد.با اخبار اقتصاد سایت واکنش همراه باشید.
رهـــــــــــــا مسعودی
602 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *