قیمت رهن و اجاره در تهران /جدول

قیمت رهن و اجاره در تهران /جدولاوایل امسال با کاهش نرخ سود بانکی بسیاری از فعالان بازار مسکن پیش‌بینی می‌کردند گرایش به دریافت اجاره بها در سال ۹۴ بیشتر شود. اما بررسی‌های میدانی از فایل‌های مشاوران املاک در نقاط مختلف تهران نشان می‌داد در بازار ۸ ماهه اجاره نسبت علاقه‌مندان به دریافت اجاره بها و رهن مشابه بود.

پرتال خبری واکنش:بررسی فایل‌های اجاره در روزهای نخست آذر ماه نشان می‌دهد آن بخش از موجران که گرایش بیشتری به دریافت اجاره بها داشتند تمایل به دریافت اجاره‌های بیش از یک میلیون تومانی دارند. حتی در مواردی مالکان حاضرند برای دریافت اجاره بیشتر از دریافت رهن صرف‌نظر کنند.

همچنین بیشتر فایل‌های اجاره بر اساس نرخ میانگین منطقه تعیین شده و کمتر اجاره‌های پیشنهادی بالا‌تر یا پایین‌تر از نرخ میانگین منطقه پیشنهاد شده است.

به طور مثال، در محله سعادت‌آباد، سروغربی آپارتمانی ۷۵متری دو خوابه به مبلغ ۲۵ میلیون تومان رهن و یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان اجاره ماهانه برای اجاره سپرده شده است.

در خیابان اشرفی اصفهانی نیز آپارتمانی ۷۰ متری به قیمت ۱۵ میلیون رهن و ماهانه یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان برای اجاره سپرده شده است.

همچنین در محدوده میدان هفت تیر آپارتمانی ۶۲ متری، ۲۰ میلیون رهن و یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان اجاره پیشنهاد شده است.

در محدوده شیان نیزقرارداد اجاره آپارتمانی ۱۲۳ متری هفته گذشته به مبلغ ۱۰۰ میلیون رهن وماهانه یک میلیون اجاره بسته شد.