کافه گردش
aمطالب پیشنهادی
۱۶ مهر ۱۳۹۴, ۹:۱۰ ق.ظ

قیمت مسکن در مهرماه

پرتال خبری واکنش:در نیمه مهر ماه معاملات مسکن همانند دو ماه گذشته رو به رشد بوده و بازار آرامی را شاهد بودیم. این تحلیل کوتاه حسام عقبایی، رئیس اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران از بازار کنونی بازار مسکن است.

او با اشاره به آمار معاملات در ۱۲روز نخست مهرماه می‌گوید: از اول تا ۱۲مهرماه در شهر تهران ۴۶۱۰ قرارداد فروش به ثبت رسیده است. همچنین ۶۱۰۶ فقره اجاره‌نامه نیز تنظیم شده و در مجموع در ۱۲ روز اول پاییز ۱۱ هزار و ۲۹ هزار قرارداد به ثبت رسیده است.

به گفته عقبایی درسطح کشور در ۱۲ روز نخست مهر ماه ۲۸ هزار و ۲۵۳ قرارداد خرید و فروش به ثبت رسیده و ۲۲هزار و ۳۴۴ قرارداد اجاره‌نامه تنظیم شده است که در مجموع در ۱۲روز نخست مهر ماه در کل کشور ۵۲ هزار و ۹۹۳ قرارداد ثبت شده است.

رئیس اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران پیش‌بینی می‌کند: حجم معاملات مسکن تا پایان سال روند رو به رشد داشته باشد. عقبایی با اشاره به وضعیت بازار اجاره در فصل پاییز می‌گوید: ما در پاییز شاهد کاهش نرخ اجاره بها هستیم که این کاهش تا زمستان هم ادامه پیدا می‌کند.

عقبایی با اشاره به روند رو به رشد معاملات مسکن در سال۹۴ می‌گوید: در ۶ ماه نخست امسال به جز تیرماه که کمی حجم معاملات کاهش یافت در سایر ماه‌ها روند معاملات افزایشی بوده است.

بازار مسکن در دهه اول مهر ماه
رهـــــــــــــا مسعودی
717 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *