كشته‌ شدن رهبر احرار الشام توسط داعش

اخبار,اخباربین الملل, رهبر گروه مسلح  احرار الشام

منابع خبر از كشته شدن رهبر گروه مسلح “احرار الشام” و ده‌ها تن از دیگر رهبران این گروه در انفجاری انتحاری با سلاح شيميايي و سمي در سوریه خبر دادند!

به گزارش المیادین، منابع سوری اعلام کردند که بر اثر انفجار یک عامل انتحاری که تجمع رهبران گروه “احرار الشام” در نزدیکی شهرک رام حمدان در ریف ادلب سوریه را هدف قرار داده بود ابوعبدالله حموی، رهبر این گروه و چند تن از رهبران آن كشته شدند. این در حالی است که شبکه الجزیره گزارش داده است این انفجار ناشی از انفجار بمب دست‌ساز حاوی گاز سمی بود که در ریف ادلب رخ داد. همچنین به گزارش این شبکه خبری، عبدالله حموی و بیش از 45 رهبر دیگر گروه احرار الشام از جمله رهبران نظامی آن در استان‌های حلب، الرقه و ادلب در این انفجار کشته شدند.

منابعی در گروه جبهه اسلامی اعلام کردند که این انفجار ناشی از یک عملیات انتحاری بوده و از احتمال استفاده از مواد شیمیایی سمی در این حمله خبر می‌ دهند. به گزارش این منابع، این انفجار از اثنای برگزاری نشست رهبران احرار الشام (كه از گروه هاي ميانه رو مخالف اسد به شمار مي رود) در ریف ادلب رخ داد.

احرار الشام یکی از گروههای مسلح فعال در سوریه است که با گروه موسوم به دولت اسلامی عراق و شام (داعش) نیز در جنگ بوده و احتمال اينكه اين عمليات توسط داعش برنامه ريزي شده باشد بسيار زياد است. ‘رامی عبدالرحمن’ سخنگوی گروه ‘ناظران حقوق بشر سوریه’ خبر تلویزیون سوریه مبنی بر کشته شدن حسن عبود را تائید نکرده و گفته که وی مجروح شده است.