لیست با ارزش‌ترین اموال بابک زنجانی

لیست با ارزش‌ترین اموال بابک زنجانی

 

لیست اموال بابک زنجانی برای مزایده دوم منتشر شده است، لیستی که در آن 3 آپارتمان با قیمت مجموع بیش از 12 میلیارد تومان مشاهده می‌شود.

پرتال خبری واکنش:فهرست اموال بابک زنجانی برای مزایده دوم منتشر شده است و در این میان 12 ملک او در نقاط مختلف تهران، کلاردشت و قشم به مزایده گذاشته شده است.قیمت پایه‌ای که برای این اموال در نظر گرفته شده معادل 10 هزار و 543 میلیارد تومان می‌رسد که ارزشمندترین آنها ملک ایران زمین است که 751 میلیارد و 700 میلیون تومان قیمت گذاری شده است.ملک ایران زمین همان ملکی است که که توسط آن بابک زنجانی شناخته شد و بعد از گودبرداری و مشکلاتی که برای اهالی ایران زمین پیش آمد، گفت که حاضر است ملک همه شاکیان را یکجا خریداری کند.بعد از ملک ایران زمین، ملک میدان ونک او با قیمت 110 میلیارد و 251 میلیون تومان به حراج گذاشته شده است تا پس از سالها زمین بایر کنار خیابان ولیعصر(عج) در محدوده ونک آباد شود.

ساختمان خیابان دولت نیز به قیمت 19 میلیارد و 635 میلیون تومان و ساختمان چهل کتاب در خیابان انقلاب هم به 87 میلیارد و 400 میلیون تومان به مزایده گذاشته شده است.اما نکته جالب برای این جوان مجرد این است که او 3 آپارتمان در نقاط مختلف شهر به ارزش بیش از 12 میلیارد تومان داشته است. البته هنوز از سایر املاک و دارایی‌های او اطلاعی نیست و شاید تعداد آپارتمانهایش بیش از اینها باشد.

آپارتمان برج تهران با قیمت 3 میلیارد و 195 میلیون و 360 هزار تومان، آپارتمان خیابان فرشته با قیمت 3 میلیارد و 150 میلیون تومان و آپارتمان ولنجک با قیمت 5 میلیارد و 880 میلیون تومان به حراج گذاشته شده‌اند.در این میان ساختمان جماران با قیمت 52 میلیارد و 500 میلیون تومان، ویلای کلاردشت با قیمت 315 میلیون تومان، ملک هشتگرد با قیمت 210 میلیون تومان، مغازه‌های پاساژ سجاد شامل 22 باب مغازه به ارزش 2 میلیارد و 285 میلیون و 220 هزار تومان و ملک ایرتویا در قشم با قیمت 17 میلیارد و 850 میلیون تومان به مزایده گذاشته شده‌اند.

*مزايده اول هزار و  452 ميليارد تومان

نخستين مزايده اموال بابك زنجانی دو سال پيش قيمت‌گذاری شده بود. 27 قلم از املاك او در آن مزايده قيمت‌گذاری شده بود كه بر اساس آن، ويلای پنج هزار متری در لواسان، هتل‌های بين‌المللی در قشم و كيش، يك واحد آپارتمان 4 ميلياردی در خيابان وليعصر(عج)، مجتمع تجاری 26 هزار متری در حوالی پارك وی به ارزش 260 ميليارد تومان و چندين خودرو از مهم‌ترين اموال بابك زنجانی در اين مزايده به معرض فروش قرار داده شده بود.همچنين مجتمع تجاری به ارزش 140 ميليارد تومان در حوالی ونك، مجتمع مسكونی به ارزش 60 ميليارد تومان در خيابان باهنر، سه هتل در جزيره كيش به ارزش 230 ميليارد تومان و يك هتل نيمه ساخته در جزيره قشم به ارزش 140 ميليارد تومان از ديگر اموال بابك زنجانی است كه در اين مزايده به معرض فروش گذاشته شده بود.

خبر اما تنها در حد آگهی مزايده بود و پس از آن خبری در مورد پايان اين مزايده نيامد. اين مزايده زمستان گذشته با واكنش وكيل متهم نفتی مواجه شد و رسول كوهپايه‌زاده در مورد آن گفته بود: «قرار بر اين بود كه اگر بدهی ها از سوی موكلم پرداخت شود اموال وی مسترد شود.»

كوهپايه‌زاده با بيان اينكه تلاش زنجانی برای پرداخت بدهی ها به شركت نفت ادامه دارد، تصريح كرد: انتظار ما اين است كه تا مشخص شدن وضعيت پرداخت بدهی ها و صدور رأی قطعی، از فروش اموال موكلم جلوگيری شود.

وكيل متهم رديف اول پرونده نفتی افزود: «اگر فروش اموال موكلم به معنی رد مال است كه بايد بگويم هنوز حكمی صادر نشده كه رد مال صورت گيرد، بنابراين مزايده اموال زنجانی تا پيش از صدور رأی نهايی معنی ندارد» اين واكنش وكيل بابك زنجانی درست پس از آن بود كه مسئول مطالبات وزارت نفت خبر از آغاز فروش اموال اين متهم داده بود.

لیست با ارزش‌ترین اموال بابک زنجانی

*مزايده 10543 ميليارد تومان

اين حالا دومين مزايده اموال بابك زنجانی است. مزايده‌ای كه بخشی از جنجالی ترين اموال او در آن قيمت‌گذاری شده است. اموالی كه شايد از طريق همان‌ها اسم و رسمش به همه جا كشيده شد.

متهم نفتی همچنان به اميد آزادی به قيد وثيقه‌ای است كه قوه قضاييه هم مبلغ آن را 10 هزار ميليارد تومان اعلام كرده است. حالا اموال او به فروش می رود تا مشخص شود كه بدهی او صاف می شود يا نه؟

موضوعی كه خيلی از مقامات دولتی پيش از اين نسبت به آن ابراز نااميدی كرده بوده و معتقد بودند كه اموال بابك زنجانی جوابگوی بدهی های او نيست.

با اين حال آگهی مزايده عمومی بخشی از اموال بابك زنجانی، متهم بزرگ نفتی شامل املاك اداری، مسكونی، تجاری، خدماتی منتشر شد. در آگهی جديد مزايده عمومی اموال بابك زنجانی به ليستی از 12 دارايی به فروش گذاشته شده او اشاره شده و نحوه فروش اين اموال شرح داده شده است.

بر اساس آگهي مزايده عمومی، شركت بازرگانی توسعه پايدار آسمان كيش در نظر دارد، ملك ايران زمين، ملك خدامی، ساختمان خيابان دولت، ساختمان چهل كتاب، ساختمان جماران، آپارتمان برج تهران، مغازه‌های پاساژ سجاد، آپارتمان خيابان فرشته، آپارتمان ولنجك، ويلای كلاردشت، ملك هشتگرد و ملك ايرتويا را با كاربری های تجاری، اداری، تفريحی ورزشی و هتل، خدماتی و مسكونی به فروش برساند.

طبق اعلام شانا، متقاضيان می توانند جهت خريد و دريافت اسناد و شرايط مزايده، از تاريخ انتشار آگهی تا ساعت 16 روز سه شنبه 29 تيرماه 95 به نشانی اين شركت واقع در تهران- خيابان شهيد كلاهدوز- نبش اختياريه-جنب بانك انصار- شماره 69- طبقه سوم مراجعه، يا با شماره 22784524-021 تماس حاصل كنند؛ همچنين متقاضيان برای شركت در مزايده بايد نسبت به تحويل پاكت و فرم پيشنهاد قيمت همراه با پنج درصد مبلغ پايه مزايده برای تضمين شركت در مزايده به صورت چك تضمين شده بانكی يا واريز نقدی تا تاريخ 11مردادماه سال 95 اقدام كنند؛ بازگشايی پاكت‌ها در 11مردادماه سال 95 انجام می شود.