ماجرای هدیه انگشتری رهبری به محسن حاجی‎حسنی

پرتال خبری واکنش:محسن حاجی حسنی کارگر که به عنوان نفر اول پنجاه‌وهفتمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن مالزی معرفی شد، در حادثه منا به شهادت رسید.

ماجرای هدیه انگشتری رهبری به محسن حاجی‎حسنی/آخرین پی‌ام‌های قاری قربانی‌شده در منا+عکس‎

به گزارش بلاغ به نقل از عصرساری، حمزه زاهدی قاری بین‌المللی مازندران، چند روزی‌ست که داغدار دوست خود محسن حاجی‌حسنی کارگر، نفر اول مسابقات جهانی قرائت قرآن مالزی است، بر همین اساس گفت‌وگویی را با وی انجام دادیم.

استاد حاجی ‌حسنی را معرفی کنید و از ویژگی‎ها قرائت ایشان برای‌مان بگویید؟

ایشان از نخبگان قرآنی کشورمان بودندکه باوجود سن کم شان از تجربه بالایی در تلاوت قرآن برخوردار بود و بسیاری از اساتید تلاوت جهان اسلام آینده درخشانی را برای‌شان پیش‌بینی می‌کردند.

ایشان از دوستداران و علاقه‌مندان تلاوت استاد مرحوم شحات انور بودند و قریب به ۳۰۰ تلاوت از ایشان را حفظ بودند.

امسال هم بعد از ۹ سال که رتبه اول به قاریان ایرانی در مسابقات مالزی نمی‌دادند ولی باوجود همه گمانه‌زنی‌ها که می‌گفتند ایشان هم اول نمی‌شود، شاهد آن بودیم که تلاوت بسیار قوی و با اختلاف ۸ نمره نسبت به نفر دوم، رتبه نخست این مسابقات که از معتبرترین مسابقات دنیا است را کسب کرد و به بنده می‌گفت؛ «امیدوارم این رتبه دل رهبر عزیز رو شاد کنه.»

photo_2015-09-28_11-07-05

از ویژگی‌های شاخص اخلاقی آن استاد شهید برای‌مان بگویید؟
ولایت‌مداری شهید محسن از مشخصه‌های مبرز ایشان بود و امسال هم که ابتدای ماه مبارک رمضان در محضر آقا تلاوت داشتند، معظم له ایشان را مورد تفقد خاص قرار دادند.

خاطره‌ای از شهید دارید؟

همیشه به من می‌گفت؛ دوست دارم انگشتری از حضرت آقا هدیه بگیرم.

حقیر هم به ایشان عرض کردم، امسال که خدمت آقا تلاوت کردید وقتی به محضرشان مشرف شدید به آقا بفرمایید انشاالله آقا انگشتری به شما اهدا خواهند کرد، اتفاقاً امسال ابتدای ماه مبارک با جمعی از قاریان ممتاز طبق سنوات گذشته به محضر مقام معظم رهبری رسیدیم و حاج محسن تلاوت زیبایی کردند، بعد از تلاوت و دست‌بوسی آقا، آمد پیشم، گفتم: «محسن‌جان چه شد؟ انگشتر آقا رو گرفتی؟» گفت: «نه حاجی» گفتم: «ای بابا، چرا؟ تو که می‌خواستی.» گفت: «حاجی! حقیقتش روم نشد به آقا بگم.»

این قضیه گذشت تا بعد از دو هفته با من تماس گرفت و از خوشحالی داشت بال در می‌آورد. گفتم: «چه شد؟» گفت: «آقا برایم انگشتر فرستاد.»

اتفاقاً من مشهد بودم که قراری گذاشتیم و انگشتر اهدایی آقا را به من نشان داد و گفت: «آقای سرابی! قائم‌مقام شورای عالی قرآن، چند شب پیش از تهران آمد و در مسجد کرامت مشهد که جلسه قرآن بود، طی مراسمی این انگشتر رو به بنده دادند و گفتند: «مقام معظم رهبری فرمودند این انگشتر رو ببرید و به آقای حسنی کارگر بدهید.»

photo_2015-09-28_11-06-55

معظم‌له ایشان را می‌شناختند؟
چندسال پیش که آقا ایام نوروز تشریف آورده بودند مشهد، در تالار آینه حرم رضوی دیداری قاریان با معظم له داشتند که شهید حاج محسن هم در آن جلسه بودند، مجری مراسم یک به یک افراد رو به آقا معرفی می‌کردند تا رسید به استاد حاجی‌حسنی، مجری گفت: آقای محسن حاجی‌حسنی، حضرت آقا، سری تکان دادند و فرمودند: بله حسنی کارگر!

یعنی ایشان را می‌شناسم و حتی پسوند ایشان را هم می‌دانم.

و چند روز که خبر شهادت ایشان را در حادثه منا، آقای مقدم، رئیس شورای عالی قرآن و مسئول ارتباطات مردمی دفتر مقام معظم رهبری خدمت حضرت آقا گفتند، مقام معظم رهبری، بسیار متأثر شدند.

photo_2015-09-28_11-06-49

در پایان این ضایعه بزرگ را به محضر حضرت ولیعصر (عج) و نائب برحقش امام خامنه‌ای و جامعه قرآنی کشور و ملت شریف ایران تسلیت می‌گویم، انشاالله فردای قیامت از ما شفاعت کنند.