کافه گردش
aمطالب پیشنهادی
۸ شهریور ۱۳۹۵, ۱۱:۲۲ ق.ظ

محمد غرضی: دوستان حسن روحانی به او وفادار نماندند

محمد غرضی: دوستان حسن روحانی به او وفادار نماندند

محمد غرضی کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۲ از نزدیکان رئیس جمهور به دلیل آنچه عدم وفادادری آنان به روحانی خواند، انتقاد کرد.

پرتال خبری واکنش:غرضی در گفت و گو با خبرنگار سیاسی «انتخاب» درباره هجمه ها به دولت گفت: این فشارها طبیعی است. با توجه به اینکه به انتخابات ریاست جمهوری نزدیک می شویم باید منتظر فشارهای بیشتری باشیم. رقبا در صدد هستند که در این باره با تمام توان و به هرشکلی رقابت کنند. آقای روحانی با ۵۰ درصد آراء بر سر کار آمده که این موضوع دیگران علی الخصوص منتقدین را وا می دارد که در صحنه خیلی جدی تر عمل کنند تا بتوانند کرسی و قدرت از دست رفته را به دست آورند.

وی با اشاره به پیروزی روحانی در انتخابات ۹۲ اظهار کرد: آقای روحانی با روان جامعه حرکت کرد، جامعه دیگر تحمل درگیری را نداشت، آقای روحانی به این خواسته احترام گذاشت و درگیری را برنتافت. جامعه اکنون از این وضعیت استفاده کرده و آرامش را احساس می کند.
غرضی تصریح کرد: به نظر من، اگر روحانی بر همان مبنای عدم درگیری در جامعه جلو برود، جامعه مجددا آقای روحانی را می پذیرد ولی اگر درگیری ها جلوتر برود و وسیع تر بشود جامعه باز وحشت می کند و شرایط تغییر می کند.
وی افزود: با توجه به اتفاقاتی که دراین چند سال اخیر افتاده، مردم به هیچ وجه به تندروهای چپ و راست رای نمی‌دهند. مردم دیدند و می دانند که درگیر شدن هزینه خیلی بالایی دارد و در حال حاضر جامعه دیگر قادر به پرداخت هزنیه نیست.
غرضی در پاسخ به این سوالی در مورد افزایش هجمه ها به روحانی در هفته ی دولت اظهار کرد: تندروها و افراطیون منطق خودشان را دارند و با همان منطق کار خود را دنبال می‌کنند.
وی با طرح این سوال، که آیا تندروها منطقشان در جامعه به قدرت سیاسی تبدیل می‌شود یا خیر؟ گفت: بالاخره جمهوری اسلامی، کشور آزادی‌بیان است و این آزادی بزرگترین دستاورد ایران بشمار می‌آید.
غرضی در ادامه افزود: دولت آقای روحانی را می‌توان یکی از موفق‌ترین دولت‌ها بشمار آورد گرچه نقدهایی به این دولت وارد است ولی مهمترین نکته آن این است که آرامش بعد از مدتها به جامعه برگشته است و با توجه به نقدهای بی اساسی که افراطیون به دولت وارد می‌کنند، دولت از لحاظ اجتماعی تضعیف شده است. از نگاه من، دوستان آقای روحانی به ایشان وفادار نماندند و پست‌ها را گرفتند ولی دولت را حفظ نکردن. انها آقای روحانی را کمک نکردند و تنها گذاشتند.
وی با اشاره به انتخابات دوره بعد گفت: به نظر من،تندروها در جامعه نمی‌توانند رای عام را به دست بیاورند.
غرضی در پاسخ به سئوالی در مورد احتمال کاندیداتوری جلیلی و احمدی نژاد گفت: آیت الله مصباح یزدی از اطرافیانش مایوس شده است. ایشان مدت مدیدی حیثیت خودشان را در گروی دفاع از این آقایان گذاشت و با توجه به عملکردی که افراد داشتند از آنها مایوس شد.
سارا ابراهیمی
277 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *