کافه گردش
اخبار
۴ خرداد ۱۳۹۵, ۱۱:۱۳ ق.ظ

محور هراز به روی تمام خودروهای عبوری بسته است

مدیر راهداری اداره کل راه و شهرسازی مازندران گفت: جاده هراز از هشت صبح سه شنبه چهارم خرداد تا ساعت ۱۲ چهارشنبه پنجم خردادماه به مدت ۳۰ ساعت به روی تمام خودروهای عبوری بسته است.

پرتال خبری واکنش: عباسعلی نجفی دلیل بسته شدن ۳۰ ساعته این مسیر را ایمن سازی و رهاسازی سنگ های معلق عنوان کرد.

وی از رانندگانی که قصد تردد در جاده هراز در روزهای یاد شده را دارند، خواست از جاده کندوان و سوادکوه به عنوان مسیرهای جایگزین استفاده کنند.

این سومین بار در سال جاری است که جاده هراز به دلیل عملیات راه سازی به روی خودروهای عبوری بسته می شود.

در اردیبهشت ماه گذشته نیز به دلیل عملیات راه سازی این مسیر پرترافیک کشور از ساعت ۲۰ تا پنج صبح به روی خودروهای عبوری بسته بود.

در تعطیلات نوروز امسال رها شدن سنگ های معلق در جاده هراز به چندین دستگاه خودروی عبوری خسارت وارد کرد که این خسارت ها راه و شهرسازی مازندران را بر آن داشت تا با عملیات راه سازی، سنگ های لق را با اجرا طرح «برم» (ایجاد پله و ترانشه) رهاسازی کند.

جاده هراز از پرترافیک ترین محورهای کشور و جزء سه جاده اصلی ارتباطی مازندران به پایتخت به حساب می آید. فاصله حدود ۱۴۰ کیلومتری آن به تهران باعث شده تا این جاده بیشترین تردد را در عید نوروز امسال به نسبت جاده های کندوان و فیروزکوه داشته باشد.

بنابر آمارهای وزارت راه و شهرسازی به طور میانگین روزانه ۲۰ هزار دستگاه خودرو در این جاده تردد دارند که در تعطیلات به ۴۰ هزار خودرو در روز افزایش می یاید.

مازندران علاوه بر هراز از محورهای کندوان (جاده چالوس – کرج) سوادکوه (قائمشهر- تهران) ، کیاسر و محور ساحلی به استان تهران به عنوان پایتخت ایران مرتبط است که کمترین فاصله بین مازندران و پایتخت با فاصله ۱۴۰ کیلومتری مربوط به هراز جاده آمل به پایتخت است.

رهـــــــــــــا مسعودی
302 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *